Jump to content
  1. drot13

drot13

• Similar Content

• objavio ZekoL
      Zanima me može li direktor j.d.o.o.-a koji je ujedno i jedini zaposlenik društva registrirati paušalni obrt, te prijaviti zaposlenje u obrtu, a odjaviti zaposlenje u j.d.o.o.-u (uz nadoplatu razlike doprinosa na godišnjoj razini, naravno)? 
      Može li takav j.d.o.o. bez zaposlenika ostati u registru poslovnih subjekata i kada neće imati poslovanja neko vrijeme?
      Unaprijed zahvaljujem na savjetu i mišljenju.
    • objavio theredbedroom
      Lijep pozdrav,
      Zamolila bih informaciju u vezi otvaranja paušalnog obrta i upisa djelatnosti NKD 90.03 Umjetničko stvaralaštvo.
      Naime, moju djelatnost mogla bih izvršavati i putem NKD 74.10 Specijalizirane dizajnerske djelatnosti, međutim htjela bih upisati i gore spomenuto Umjetničko stvaralaštvo.
      Osoba na Odjelu za gospodarstvo mi je rekla da navedeno nije moguće upisati kao djelatnost paušalnog obrta (da se ta djelatnost ne može na taj način oporezivati), međutim pretragom obrta po finifo.hr vidim veliku količinu obrta koji isto imaju upisano. Također, vidjela sam i ovdje na forumu da su ljudi naveli Umjetničko stvaralaštvo, uz druge djelatnosti koje bi obavljali (dok su tražili razne savjete u vezi obrta), te da nitko u odgovoru nije spomenuo da isto nije dozvoljeno.
      Možete li mi reći da li zaista nije moguće upisati djelatnost 90.03 Umjetničko stvaralaštvo u paušalni obrt, ili mi je osoba iz Gospodarskog dala krivu infomaciju?
      Najljepša hvala unaprijed
    • objavio depeche
      Poštovani,

bila bih vrlo zahvalna kada bi mi netko pomogao pravnim savjetom vezano uz situaciju u kojoj se nalazi moj otac. Naime, on je u svibnju ove godine u RH ostvario pravo na mirovinu, dobio je rješenje po kojemu mu se isplaćuje mizerni mjesečni iznos mirovine.
      Međutim, kada je u 90.-ima izgubio posao u RH, zaposlio se u inozemstvu i tamo radio dugi niz godina. U ožujku ove godine, inozemni poslodavac je procijenio da moj otac više nije za rad, ali još nema 67 godina (ima 66) te ne može niti u mirovinu jer zakon te inozemne države također šalje u mirovinu sa napunjenih 67 godina. Situaciju su riješili tako što su mojeg oca stavili na neku vrstu čekanja mirovine dok ne napuni 67 godina te mu njihovo mirovinsko isplaćuje mjesečni iznos i tako će činiti sve dok ne navrši 67 godina i ne ode u mirovinu kada će dobivati iznos mirovine. Mojeg oca zanima je li po zakonu moguće da on dobiva i mirovinu u RH i iznos inozemnog mirovinskog dok ne ostvari pravo na inozemnu mirovinu? Mora li javiti nekome da je u takvoj situaciji ukoliko je navedeno protivno nekakvom zakonu ili propisu? Brine da će, ukoliko je u kakvom prekršaju, morati vraćati jedan od ta dva iznosa, a to nikako neće biti u mogućnosti jer iznosi nisu visoki.

Puno hvala na odgovorima.
    • objavio jelenablazi1@gmail.com
      Poštovani ! 
      Molim koji su prvi uvijet za mirovinu ?
    • objavio Nikola Novak
      Poštovani,
      klijent je jednom uplatom na žiro račun mog paušalnog obrta platio tri izdana računa. Kako tu uplatu prikazati u knjizi prometa, odnosno što točno upisati u kolonu 4 gdje inače pišem broj računa?
      Hvala!
  • Online korisnici

• Napravi novi...