Jump to content

otvaranje j.d.o.o. par informacija


andreja3

Preporučene objave

Pozdrav!

Molila bi ako mi netko može konkretno odgovoriti na par pitanja:

1. da li sam dobro shvatila da mogu biti zaposlena na puno radno vrijeme u jednoj firmi i biti direktor j.d.o.o.-a?

2. Kako si onda isplaćivati plaću (kad već jednu primam tu gdje sam zaposlena)?

3. Ako bi ja bila direktor j.d.o.o., a radim u drugoj firmi, to znači da moram zaposliti nekoga na Ugovor o radu ili može biti i student preko student servisa?

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, andreja3 je napisao:

Pozdrav!

Molila bi ako mi netko može konkretno odgovoriti na par pitanja:

1. da li sam dobro shvatila da mogu biti zaposlena na puno radno vrijeme u jednoj firmi i biti direktor j.d.o.o.-a?

2. Kako si onda isplaćivati plaću (kad već jednu primam tu gdje sam zaposlena)?

3. Ako bi ja bila direktor j.d.o.o., a radim u drugoj firmi, to znači da moram zaposliti nekoga na Ugovor o radu ili može biti i student preko student servisa?

 

Hvala unaprijed!

1. Da

2. i 3. Plaću ne morate isplaćivati niti morate nekoga zaposliti. Društvo ne mora imati zaposlenu osobu. Funkcija direktora koji je upisan u sudski registar ne znači ujedno i zaposlenje na radnom mjestu direktora.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Prije 23 minuta, River7 je napisao:

Novac se može isplatiti vlasniku - udjelničaru društva kao predujam dobiti. Za poslovanje j.d.o.o. je svakako preporučljivo angažirati računovođu (osim ako sami ne znate voditi taj dio posla), pa će Vam računovođa voditi računa o načinu isplate. 

Kod isplate predujma dobiti treba voditi računa da bude dovoljno dobiti na kraju, inače je potrebno naknadno platiti porez..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija