Jump to content

Eos matrix ovrha djelatnika


tbudic1

Preporučene objave

Pozdrav, 

imam nedoumica kao poslodavac pa ako moze mala pomoc.

Djelatnik je poceo raditi nedavno u mojoj firmi i rekao je (samo usmeno) da ima nekih ovrha i dao mi zasticeni i nezasticeni racun.

Tako mu je i isplacivano, dio na zasticeni dio na nezasticeni.

Sada mi je dosla za tog djelatnika ovrha Eos matrixa koji je otkupio potrazivanja od Erste carda (ovrsni prijedlog, rjesenje o ovrsi i zig da je zaprimljeno u FINI)

Ovršni prijedlog= 16 000 kn 2017g. , EOS otkupljeni iznos=23 300 kn 2019g.

Kontaktirao sam EOS i rekao da djelatnik vec ima ovrhu, medjutim reklu su da moram nezasticeni dio zapljeniti i uplacivati na racun EOS-a do isplate.

moje nedoumice su:

- Cemu sluze fina i naplata vjerovnika preko nje?  Da sam ja 5. u redu na naplatu u fini i ja bi direktno slao poslodavcu, ali je li to po zakonu?

- na ovrsnom prijedlogu je stambilj od Fine "ZAPRIMLJENO", jel se moze desiti situacija da je ERSTE vec naplatio dio  tj dosao na red, a EOS jos uvijek trazi cijeli iznos?

- ako je vec ERSTE u fini predao taj ovrsni, jel po zakonu da EOS trazi i direktno od poslodavca?

- ako i moram isplacivati direktno EOS-u, kako znam da trenutne ovrhe koje djelatnik ima nisu ranijeg datuma? pa da me opet oni terete?

dokumenti su svi kopije istovjetne originalu (bar tako na njima pise)

Molim Vas savjet, ako netko ima slicna iskustva kao poslodavac

je li se netko oglusio na EOS-ovo rjesenje i koje su posljedice

hvala i pozsrav

nadam se da ste me razumjeli :)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dok god djetanik ima zaštičeni račun koji je otvoren prije nego ste dobili ovrhu od Eosa, po toj njihovoj ovrsi ne morate postupati i ne možete

samo im služeno na mail pošaljite dopis i tražite potvrdu da su primili.  Pokušavaju oni svašta nešto i prijete se ali u ovom slučaju ništa vi njima ne uplaćujte nego sve redovno na zaštičeni i nezaštićeni.

Meni su jednom prilikom poslalo za kolegu da mu skidam preko plaće za otkupljeni dug od RBA, a kolega je zbog tog duga i bio blokiran od strane RBA..i još su mi poslali neke kopije AZ koje je on dao RBA a onui se kao na to pozivali. Kada sam im sve to predočila nikad više nisu zvali niti slali dopise. Sve u svemu ja ne bih postupila po toj ovrski iz razloga što djelatnik već ima blokirani račun. Neka poašlju ovrhu na FINU i čekaju svoj red.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija