Jump to content

Razvod braka


Milica1108

Preporučene objave

Suprug i ja hocemo razvod braka,imamo jedno dijete(3 god.). Oboje zivimo u inozemstvu posljednjih 5 godina,u istoj drzavi i istom gradu.Odprilike mi je jasan postupak razvoda braka,ali sto i kako uraditi ako ne zivimo u Hr(gdje je brak i sklopljen).Da li to moramo zapoceti u Hr?I sto nakon toga?Oboje smo zaposleni ovdje i u Hr provedemo ukupno mjesec dana godisnje.Kako to izvesti u tako kratkom vremenu?Da li je netko imao barem slicnu situaciju?Jer mi je u glavi potpuni haos trenutno.Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U inozemstvu u mjestu boravka, odete na općinu gdje će vas uputiti u postupak razvoda braka, dobijete rješenje (ako je sporazumno za 6mj.postane pravomoćno) i to rješenje kad ste u HR predate nadležnom sudu koje uz plaćanje pristojbe (mali iznos) prizna odluku stranog suda i razvedeni ste i u HR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam osobno to iskustvo razvoda braka u inozemstvu. Otišli smo u Gemeinde gdje su nas uputili u razvod, ispunili formulare i ako se sve dogovorom riješi, preda se zahtjev na sud koji da neki rok (3mj) nakon čega razvod postane pravomoćan i dobijete rješenje. To rješenje prevedete na HR i kad ste u HR (za godinu, dvije) tražite priznanje strane sudske odluke pa i tu nakon mjesec dva, dobijete rješenje. (pristojba oko 200 kn) Vjenčani list i podatke imate u originalu, ako vas traže prijevod to kod notara obavite brzo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Peticija ne znači da je usvojena u zakon..ne znam o kojoj je državi riječ..no to bi značilo da "posvađani" bračni par mora biti odvojen i bez mogućnosti vjenčanja s novim partnerom u vremenu od 4 godine jer se ne može biti vjenčan s dvije osobe istovremeno, to je po meni ozbiljna povreda ljudskih prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Wanksta je napisao:

Peticija ne znači da je usvojena u zakon..ne znam o kojoj je državi riječ..no to bi značilo da "posvađani" bračni par mora biti odvojen i bez mogućnosti vjenčanja s novim partnerom u vremenu od 4 godine jer se ne može biti vjenčan s dvije osobe istovremeno, to je po meni ozbiljna povreda ljudskih prava.

Peticija i referendum su kako bi se to pravilo o četriri godine odvojenog života ukinulo, a ne uvelo.

https://www.telegraph.co.uk/news/2019/05/26/ireland-referendum-voters-back-plan-allow-divorce-without-four/

Under current legislation, which is enshrined in the country's constitution, a person can only apply for a divorce after living separately from their spouse for four out of the previous five years.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, NutCoco je napisao:

Korisnica je izjavila

, Milica1108 je napisao:

Ovdje u drzavi je takav zakon,4 godine odvojeno zivjeti da bi se mogao zahtjevati razvod.Evo bas su nedavno potpisivali peticiju za to

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija