Jump to content

Prelazak granice, oduzimanje dokumenata zbog ovrhe?


marsito

Preporučene objave

Zanima me sljedeće:

ako je neka osoba pod ovrhom, ne živi u RH (ima prebivalište i osobnu), nema nekretnina/pokretnina za oduzimanje kao ni sredstava na računu. Smije li prelaziti granicu, ima li MUP pravo oduzeti dokumente (osobnu) radi zadržavanja u državi do otplate duga?

Hvala unaprijed za svaki odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekako nisam najsigurniji da auto ne mogu ovrsiti al vjerovat cu ti.. nadam se da ce biti sve u redu jer nebi volio klincima pripremiti iznenadenja koja nece pamtiti po dobrom. Koliko je pametno da uzmem odvjetnika pa da u buducnosti djeca nemaju problema.. na ovo sam bio prisiljen jer sam nakon 9 godina ostao bez odlicno placenog posla jer je drzava sa nepostivanjem zakona prisilila firmu da ugasi proizvodnju.. sto je najzalosnije firma jos postoji jer se nadaju da ce se nesto promjeniti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, drot13 je napisao:

Možeš putovati i autom, neće ti ga zaplijeniti. Eventualna ovrha nad autom se provodi kroz sudski postupak, što traje i o čemu bi bio obaviješten.

Ne kužim što te sad tu točno brine da bi se moglo dogoditi?

Nemamo auto tak da nis od toga:skakuce:...drugi lik je pitao za auto.. 

Brine me tipa ako putujem avionom kada dodjem na onu kontrolu da ne bi vidjeli u sustavu (msm nezz kak to tocno funkcionira, al pretpostavljam da kad skeniraju dokument, vide podatke o tebi) da imam ovrhu i oduzmu mi dokumente da ne mogu izaci iz drzave dok ne otplatim ovrhu.. 

Ne pitam za sebe konkretno, ali osoba za koju pitam mi je rekla da je procitals negdje na netu kako su zeni u Mađarskoj oduzeli dokumente zbog duga u Hr... Al meni to nema smisla jer se ni u ovrsnom zakonu nigdje ne spominje oduzimanje dokumenata, pa pretpostavljam da je ta ista imala nesto drugo zbog cega su ju uhapsili ili sta vec... 

Ali kako vec prva dva odgovora kazu, kod ovrhe nema zabrane putovanja i oduzimanja dokumenata?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, marsito je napisao:

ako je neka osoba pod ovrhom, ne živi u RH (ima prebivalište i osobnu), nema nekretnina/pokretnina za oduzimanje kao ni sredstava na računu. Smije li prelaziti granicu, ima li MUP pravo oduzeti dokumente (osobnu) radi zadržavanja u državi do otplate duga?

Zbog pokrenutog ovršnog postupka nema govora o tome da ne bi smjeli prelaziti granicu ili da bi Vam se mogli oduzimati dokumenti.

prije 19 sati , stasada31 je napisao:

Kakva je situacija ako ides autom?

Ako idete autom u odnosu na kojega je pokrenut ovršni postupak, tada je sud u odnosu na taj auto upisao zabilježbu ovrhe i s tim autom ne možete raspolagati u smislu da ga prodate ženi ili bilo kome drugome, jer je u odnosu na njega pokrenut ovršni postupak i on je predmet ovrhe tj. bit će prodan na dražbi. Također, postoji mogućnost da Vam se takav auto i oduzme, jer je sud po donošenju rješenja o ovrsi i zabilježbi tereta pri Mup-u donio zaključak u kojemu se nalaže ovršeniku da u roku od 8 dana od dostave zaključka (može biti dostavljen i putem oglasne ploče ukoliko ne predižete redovno poštu) preda vozilo, a ako ovršenik ne postupi tako vozilo će biti oduzeto na bilo kojem mjestu na kojem se ono zatekne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, stasada31 je napisao:

Auto je vamo kupljen prije 6 mj i odjavio sam prebivaliste prije godinu i pol. 

Nije bitno kad je kupljen, već da li je u trenutku kupnje za taj auto već bio pokrenut ovršni postupak i je li za njega bio izvršen upis ovršnog postupka kao tereta pri Mup-u. Ako je tako opterećen auto kupljen, tada je kupac kupio ˝mačka u vreći˝, jer taj auto služi za namirenje duga ovrhovoditelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, stasada31 je napisao:

Ja to ne mogu znati.

Možete tražiti taj podatak od policije kao osoba koja ima pravni interes.

Prije 3 minuta, stasada31 je napisao:

znaci ja sada taj auto vamo prodam

Ako prodate auto pod teretom, osoba koja kupi vozilo koje ima zabranu otuđenja, neće moći izvršiti registraciju vozila na svoje ime, sve dok se na zahtjev tijela koje je zatražilo upis isti ne izbriše.

Prije 2 minuta, stasada31 je napisao:

I jel bi dobio postu u de ako je nesto hitno i vazno u vezi ovrhe? Mup ima moju adresu u njemackoj

Bi, ali tek po zabilježbi ovrhe u Mup-u. Tako da nije isključeno da zabilježba postoji, a da Vam još nisu dostavili rješenje o ovrsi. Ovo se radi upravo da se auto prije zabilježbe tereta ne bi prodalo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Možete tražiti taj podatak od policije kao osoba koja ima pravni interes.

Ako prodate auto pod teretom, osoba koja kupi vozilo koje ima zabranu otuđenja, neće moći izvršiti registraciju vozila na svoje ime, sve dok se na zahtjev tijela koje je zatražilo upis isti ne izbriše.

Bi, ali tek po zabilježbi ovrhe u Mup-u. Tako da nije isključeno da zabilježba postoji, a da Vam još nisu dostavili rješenje o ovrsi. Ovo se radi upravo da se auto prije zabilježbe tereta ne bi prodalo. 

Hvala ti puno.. kolega iznad je pisao drugacije pa sam malo pogubljen.. uglavnom auto koji zena kupi i ma njoj je tu ne mogu nista?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, stasada31 je napisao:

uglavnom auto koji zena kupi i ma njoj je tu ne mogu nista?

Auto koji bi supruga kupila i koji bi glasio na njeno ime, ne bi mogao biti predmet ovrhe za namirenje Vašeg duga, jer ovršenik za svoj dug odgovara samo sa svojom imovinom.

Prije 2 minuta, stasada31 je napisao:

kolega iznad je pisao drugacije pa sam malo pogubljen

Moji odgovori su malo precizniji u pogledu ove teme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija