Jump to content

Pravo na HZZ naknadu


Ragnarok

Preporučene objave

Pozdrav,

imam nekoliko pitanja vezanih uz  Ostvarivanje prava na novčanu naknadu regulirano je Zakonom o tržištu rada („Narodne novine“, br. 118/18)

Dakle, to pravo sam ostvario i ako sam dobro upućen, trebao bih dobiti 3 mjeseca iznos, ali kako u jesen mi se pruža mogućnost rada za neke sitne honorarekoji bi mogli biti isplaćeni putem ugovora o djelu ili autorskog ugovora, zanimaju me sljedeće stvari:

 

1. Gubim li pravo na tu naknadu ukoliko budem obavio neki posao putem tih ugovora?

2. Što je s osnovnim zdravstvenim? Putem čega ga ostvarujem kao nezaposlena osoba i uskraćuje li mi se to pravo ako odradim navedene honorare?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.) https://hzz-helpdesk.kadei.cloud/113616-Korisnica-sam-novčane-naknade-a-imam-mogućnost-za-honorarni-posao-zanima-me-koliko-je-zakonom-dopušten-iznos-uz-primanje-novčane-naknade

2.)

Prestanak radnog odnosa. Kada i gdje se prijaviti na obvezno zdravstveno osiguranje?

Nakon prestanka radnog odnosa (nebitno o razlogu prestanka radnog odnosa) potrebno se javiti u roku od 30 dana nadležnom regionalnom uredu odnosno područnoj službi HZZO-a (u pravilu prema mjestu prebivališta, odnosno boravka osobe, iako je svaki regionalni ured odnosno područna služba HZZO-a obvezan zaprimiti i provesti prijavu).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija