Jump to content

Rok za predaju dokumentacije za legalizaciju bespravne gradnje


dtadijanovic

Preporučene objave

Poštovani,

imam jedno teoretsko pitanje, koje je meni praktično, a koje se tiče zakonskih rokova.

Predlagatelj, koji ima Rješenje o rušenju bespravno sagrađene građevine je predao zahtjev za legalizaciju u ožujku 2013.

Rok za predaju u tom trenutku je bio 31.12. 2012. (Za zahtjeve s rješenjem o uklanjanju)

U međuvremenu se zakon o legalizaciji mijenjao nekoliko puta. Predmet se rješava.

 

Moje je pitanje: Je li službenik koji je zaprimio taj zahtjev isti trebao odbiti i uputiti predlagatelja da pričeka promjenu zakona?

Ili je mogao zaprimiti zahtjev i ostaviti ga u mirovanju dok se zakon ne promijeni.

 

Hvala. :)

uređeno: od dtadijanovic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi, kada Vam je izdano rješenje o uklanjanju. 

"zahtjev za donošenje rješenja o izvedenom stanju za ozakonjenje nezakonito izgrađene zgrade za koju je građevinski inspektor donio rješenje za uklanjanje do dana stupanja na snagu ovoga Zakona podnosi se najkasnije do 31. prosinca 2012. i nakon proteka toga roka ne može se više podnijeti"

Ako je rješenje o uklanjanju doneseno prema navedenom članku, zahtjev je trebao biti odbačen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje o uklanjanju je doneseno 02. 07. 2010.

Zahtjev za legalizaciju je predan u ožujku 2013.

Tada je bila na snazi prva verzija zakona.

U sada važećoj verziji zakona nisam uspio vidjeti datum 31. 12. 2012., spominje se samo 30. lipnja 2018.

Zakon kao da je prestao razlikovati one građevine koje imaju Rješenje o uklanjanju.

To me buni, ako je zahtjev zaprimljen u 2013. g. i u ladici dočekao promjenu zakona o ozakonjenju... koji je onda ispravan postupak da se postupa po starom zakonu kad zahtjev nije mogao biti podnesen ili po novom kad je izgleda mogao biti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija