Jump to content

Ostanak u Hrvatskoj nakon isteka Vize zbog ženidbe


kurismakku

Preporučene objave

 

Pozdrav,

Nadam se da nam netko može pomoći u vezi ovog pitanja, budući da nam informacije trebaju hitno jer viza moje zaručnice istječe ovaj vikend.

Zaručnica je državljanka Filipina, a ja sam državljanin Hrvatske.

Nedostaje nam jedan dokument kako bismo mogli pokrenuti proces kod matičara i sveukupno nam treba oko tjedan dana nakon isteka vize kako bismo sve uspjeli riješiti.

Ona je došla ovdje sa vizom Family & Friends, multiple entry, 90 dana u razdoblju od 180 dana. Iskoristila je od toga 83 dana. Prije toga je došla na turističkoj vizi u 2. mjesecu. Sveukupno u razdoblju od 180 dana, ona je u Hrvatskoj sada 90 dana, pa ako smo dobro shvatili trenutnu vizu nije moguće produžiti iako su vize različitog tipa.

 

Pitanje je, koje su posljedice ako ona ostane u Hrvatskoj nakon isteka vize?

Da li možemo pokrenuti proces ženidbe kod matičara ako joj je istekla viza, da li to oni provjeravaju?

Ako uspijemo pokrenuti proces ženidbe nakon što je istekla viza, da li će taj proces biti legalan?  Da li nakon toga možemo otići na policiju i pitati da dobije dozvolu boravka? Ako smo dobro razumjeli, jednom kada se pokrene proces ženidbe, Hrvatska joj mora dozvoliti da ona ostane ovdje sve dok taj proces nije završen? Na sličan način je poznanik rješio sličan problem, ali oni su pokrenuli proces prije isteka vize.

Hvala unaprijed na odgovoru! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija