Jump to content

Razvod/kredit


Rambo5

Preporučene objave

Molim pomoc , u braku sam 26g.  Kupila sam stan na kredit prije 20g (jos mi ostaje 5g) Placam rate, placam rezije. Uskoro bivsi, suprug za svo to vrijeme nema ni dana radnog staza.  Saznajem da ima ljubavnicu 2g, a ne zeli napustiti stan. Imamo i maloljetno dijete. Prijavila sam ga za nasilje te mu je sud zabranuo da mi se priblizava na 5m. Mjera sa nekakvu komediju. U stanu je samnon i kcerom, a ja ga moram sve financirati. Poklonila sam stan s teretom 25-godisnjem sinu i uknjizila ga na zemlj.knjiz. na sudu. Da li postoji nacin da ga sin izbaci?  Kakav je to zakon da ga moram financirati dok on lezi i glumi don juana??? Ludimo i ja i djeca. Mooooolim savjet

uređeno: od Rambo5
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako kako Vam piše poštovani ivistipe, pošto je stan stečen za vrijeme trajanja bračne zajednice, isti predstavlja bračnu stečevinu bez obzira na koji način je stečen (zajedničku imovinu Vas i supruga)....bit će jako teško, gotovo nikako, jer primjenom odrednica Obiteljskog zakona, suprug ima pravo na polovicu stana kao bračne stečevine i zasigurno će osporavati darovni ugovor kojim ste sinu darovali i njegov dio stana, tj. pobijati će navedeni darovni ugovor radi prikrate 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Željac047 je napisao:

bit će jako teško, gotovo nikako, jer primjenom odrednica Obiteljskog zakona, suprug ima pravo na polovicu stana kao bračne stečevine i zasigurno će osporavati darovni ugovor kojim ste sinu darovali i njegov dio stana, tj. pobijati će navedeni darovni ugovor radi prikrate 

Bez pokrenutog postupka nikada neće saznati što bi suprug napravio tj. hoće li pobijati darovni ugovor ili što će poduzimati. A s obzirom na navedeno u objavi korisnice, druge opcije nema, nego sudskim putem urediti stanje koje je u ovakvoj formi neodrživo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija