Jump to content

Volontiranje, edukacija ili nešto treće.


ZdravstvoZG

Preporučene objave

Poštovani, imam jedan problem koji ne znam kako se može riješiti. Naime, nedavno sam diplomirala i postala magistra javnog zdravstva te kako radim na jednom u KBC-u ZG već kao prvostupnica javila sam se da volontiram kod poslodavca na poslovima vezanim za moju novu struku, ali rekli su mi da se zakonski ne može volontirati na radnom mjestu na kojem imaju zaposlene djelatnike pa jesu li u pravu i je li postoji neki drugu način da se to regulira ili zaobiđe. Ne shvaćam da evo želim pomoći zajednici pa i na kraju državi, a zakon mi to onemogućuje? Htjela bih ostati u tijeku svoje nove struke te ako već ne mogu naći posao u državi unutar nove struke da barem ne zaboravim to raditi te da učim nove stvari kroz taj dobrovoljni rad. Postoji li ikakav način da se to može postići, barem kroz neku edukaciju ili rad za koji ne ću iste tražiti da mi ga honoriraju? Najradije bih radila u novoj struci, ali posao nažalost ne mogu očekivati pa bi mi ovaj rad barem pomogao da se u slobodno vrijeme razvijam u novom zvanju, puno Vam hvala.

uređeno: od ZdravstvoZG
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nažalost, volontiranje za poslove za koje se ugovaraju ugovori o radu nije moguće, slažem se. Je li moguće da Vas ustanova zaposli u Vašoj novoj struci? Ako nije, je li moguće da Vas zaposli u Vašoj novoj struci kroz mjeru stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa, a da Vi prethodno date otkaz na poslu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Pozdrav, ako mene jedna firma primi na volontiranje tj. strucno osposobljavanje a pritom ja pristanem da radim bez naknade, ne mora li poslodavac za mene plaćati doprinose za zdravstveno 4% i 6% za penziono koliko se placa ako postoji naknada za volontere.

 

Hvala.

uređeno: od ASIJA
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 51 minuta, ASIJA je napisao:

Pozdrav, ako mene jedna firma primi na volontiranje tj. strucno osposobljavanje a pritom ja pristanem da radim bez naknade, ne mora li poslodavac za mene plaćati doprinose za zdravstveno 4% i 6% za penziono koliko se placa ako postoji naknada za volontere.

 

Hvala.

Ne postoji naknada za volontere jer je njihova svrha da dobrovoljno i besplatno obavljaju posao. Da, moraju vas prijaviti i plaćati za vas doprinose. Mislim da je osnovica 2080 ako radite puno radno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija