Jump to content

Godisnji odmor i prelazak kod novog poslodavca


malaplava30

Preporučene objave

Da ne otvaram novu temu. 

Radio sam kod starog poslodavca 4 i pol godine i imao sam 22 dana GO. Radni odnos mi je trajao do 7.7.2019., a kod novog poslodavca sam počeo 8.7.2019. U novoj firmi imam pravo na 20 dana GO.

Kod starog poslodavca sam iskoristio srazmjerni GO u cijelosti. Kako sad ide kod novog poslodavca. Koliko sam shvatio imam pravo na srazmjerni dio GO-a. Koji počinje od 7. mjeseca? Dobijem li onda za svaki mjesec onda 2 dana ili kako to onda ide? Ili se srazmjerni dio steče u cijelosti? Od 7-12 mjeseca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je. Izračun je 20/12 * 6 mjeseci rada = 10 dana GO i to na dan 31.12.2019.

Za sada imate 20/12 * 1 mjesec rada = 1,66 što se zaokružuje na 2 dana GO.

Poslodavac odlučuje kada će Vam omogućiti godišnji odmor, može Vam dati svih 10 dana odmah ako je očekivano da ćete raditi cijelu godinu  ili Vam dati nekoliko dana sad, no obvezan je omogućiti Vam korištenje tih 10 dana najkasnije do 30.06.2020.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav 

Dakle ovako 

Kod sadasnjeg poslodavca radim od 20.11.2018, poslodavac mi je prije pocetka kolektuvnig godisnjeg rekao da prekidamo radni odnos kad on dode ya puta. 

Kolektivni godisnji je od 03.08 do 19.08, tu ulaze subote i nedjlje te dva praznika, za vikend i praznike ne radimo. 

Po tome ispada da koristim 8dana godisnjeg. 

Ukoliko mens poslodavac pozove u petak 16.08 i kaze moram potpisat sporazumni ja to necu napravit. Kaf se na godisnjem vodim do 19.08

 

Pitanje:

1. Koliko po zakonu jos imam onda neiskoristenog godisnjeg odmora? 

2. Dali imam pravo odbit potpisat sporazmni otkaz ukoliko poslodavac trazi da potpisem iako sam na godisnjem? On bi naveo datum npr. 16.08...

3. Sta sa neisplacenim godisnjim odmorom? 

4.ulaz u sluzebe prostorije i vracanje kljuca ureda-poslodavac zabranio i ne mogu do svojih stvari, a kljuc sam morala vratiti drugi dan nakon sto mi preko telefona rekao za otkaz. Sto po pitanju toga? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, sivko je napisao:

Naravno da ne želi jer mora dat otpremninu.Ali može dat otkaz uvjetovan ponašanju radnika (nerad) na što se može žalit i tužit sudu pogotovo ako zbog nerada nije bilo disciplinskih kazni.

Nije zbog nerada, vec zbog zakuhanog otkaza od strane radnih kolega. 

Imam i ja asa u rukavu kako bi ga mogla ucjenit ali mislim da jos za time nema potrebe 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija