Jump to content

RAZVOD


Viktorija1101

Preporučene objave

Poštovani,

trebala bi nekakav savjet sta mogu napravit..

Moja situacija je ovakva...da krenem od pocetka..

Znaci,prije sam imala decka koji je planirao skrasit se sa mnom al s vremenom nakon sto i on i ja napravimo bar nesto od zivota nasih,al prije neg je to doslo,ja sam zatrudnila jer nismo pazili..Htio mi je platit pobacaj jer je njemu to tad bilo prebrzo,ja sam ga odbila pa se odrekao i mene i malog dok je jos bio u trbuhu....Nisam imala nikakva potrazivanja od njega jer mi jednostavno njegov novac netreba...

Nakon par mjeseci,preselila sam se u Zagreb,tu sam se porodila i sve..u rodnom listu djeteta,nitko nije bio upisan kao otac jer se nisam zeljela izjasnit...nakon nekog vremena,upoznala sam decka koji je prihvatio mog sina...hodali smo i htio se ozenit mnome da budemo mala obitelj,prebrzo mi je bilo al pristala sam. Prvo je priznao malog,uz moje dozvoljenje,je upisan u rodni list kao otac,nakon tjedan dana sam se udala kod maticara za njega. Mali je zadrzao moje prezime,a ja sam uzela od muza....To je sve bilo u kolovozu 2018.god. Nakon sto smo se vjencali,stalno su bile svade u kuci...nije mi lako o ovome pisat ovak,al zbilja trebam pomoc..muz je postao opsesivno ljubomoran..morala sam mu javit se kad sam dosla na posao,kad sam zavrsila smjenu i krenula s posla,kad sam pokupila malog i dosla kuci...bas svaki korak sam morala mu javit...jednom nisam,nisam mogla jer mi je pri kraju bila baterija na mobitelu...taj dan kad sam dosla s posla,posvadali smo se,dignuo je ruku na mene al me nije udario...Nakon par dana,ja sam si uzela godisnji na poslu i otisla svojima s djetetom da se malo odmorim od svega...sto milijuna puta me zvao i ljutio se kad mu nisam se javila...nakon sto sam se vratila s godisnjeg,svade su se nastavile..u 3.mjesecu,tocnije 12.03.2019. izbilo je nasilje,policija je pozvana..on je jednu noc bio u pritvoru i izasao je s zabranom uznemiravanja,a ja od tad nezivim s njim nego sam u sigurnoj kuci..On je u pocetku i dolazio mi na posao,al kad sam prijavila to policiji,oni su mi rekli da to nije uznemiravanje i da nije prekrsio zabranu...al da neduljim i predem na ono bitno,znaci od 3.mjeseca bili smo na obaveznom savjetovanju,nismo se slozili i uputila me socijalna da tuzbom idem na sud..s time da on neplaca uzdrzavanje malog,a mali je stalno kod mene,a ima pravo na posjete svakim danom od ponedeljka do petka,al na te posjete se nepojavljuje od 5.mjeseca..predala sam papire za razvod i cekala,jer sam podnijela zahtjev i za osporavanje ocinstva...znaci od 3.mj sam dobila samo rjesenje  prosli mjesec da je obustavljen postupak razvoda braka dok se osporavanje nerijesi,s time da CZSS treba dodijelit posebnog skrbnika kod osporavanja ocinstva,al niko nista nepoduzima sto se tice toga...

Sad me zanima sta mogu napravit da se to malo ubrza? Znam da neide razvod i osporavanje tako brzo,al u roku od 4 mj se moglo bar nesto napravit,a ja za taj period sam dobila samo rjesenje da je obustavljena rastava s time da nismo ni isli na sud

Molim nekakav savjet...bilo sta..puno hvala

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao korisnica Centra možete podnijeti pritužbu na trajanje postupka. Pritužbu možete podnijeti usmeno na zapisnik ili pismenim putem, predstojniku Podružnice. Nakon toga, Predstojnik Podružnice Vas je obvezan pismenim putem izvjestiti u roku od 15 dana o poduzetim mjerama. To bi trebalo biti dovoljno za ubrzavanje postupka. Također, u ovakvoj pritužbi pokušajte što detaljnije navesti razloge zbog kojih je postupanje uistinu žurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija