Jump to content

Izbacivanje iz stana


Damaiondie

Preporučene objave

Sa nevjencanim suprugom vise od 3 godine zivim u stanu u vlasnistvu njegovog oca. Prije nego sam se doselila u hrv, suprug je pitao oca i dobio usmenu dozvolu da se doselim. Ni on ni ja nemamo prebivaliste na toj adresi, no ja sam donedavno bila predstavnik suvlasnika (imala opunomocenje jedne suvlasnice, pecat i sve provedeno da iako nisam suvlasnik mogu biti predstavnik) i sam otac supruga je jedan od potpisnika suglasnosti za tu moju duznost. Svi racuni za moje nekretnine dolaze mi na ovu adresu, sva pismene sa sudova, poreznih uprava, osiguranja... Suprugu za mobitel racun dolazi ovdje, ja imam punomoc da ga zastupam, imamo papir iz Maticnog ureda iz 2012. kada smo se planirali vjencati u inozemstvu i vadili potreban dokaz o slobodnom bracnom statusu u kojem pise da cemo se nas 2 vjencati - sto nismo na kraju napravili. Suprug je u 2 navrata na sudu prilikom neceg potpuno nevezanog s ovim izjavio da sam mu nevjencana supruga. Ovo sve pisem da bude jasno da smo itekako u izvanbracnoj zajednici i da o tome postoji vise pismenih tragova.

Dok smo bili na moru, suprugovi roditelji dosli su u ovaj stan i danas telefonski rekli muzu da su prosli kroz sve moje dokumente, racune i stvari dok su bili ovdje! Otac je rekao da je sve poslikao. Rekli su suprugu da mu ja nisam nista i da imam mjesec dana da se iselim, a njegova majka da ce mi baciti sve stvari kroz prozor!

Suprug je upravo otisao raditi na teren, ja sam sama u njihovom stanu u kojem vise manje samo spavam. Imam radove u svojim stanovima i po cijele dane sam tamo s majstorima, a i sama radim sve zivo i u stan dodem jako kasno. Strah me njihovih prijetnji i bojim se da bi mi mogli pobacati sve dok me nema. Vec su dolazili ovdje prije godinu i pol i prijetili mi policijom, govorili da moram prekinuti s njihovim sinom i svakakve krasote. On je to uvijek pokusavao izgladiti s njima i odrzavati dobre odnose, ja vise nemam nikakve jer mi je tada njegov otac rekao da sam njegova podstanarka i da zivimo kao cigani te da moramo prekinuti jer jos nisam rodila!

1. Da li je on pocinio kakav prekrsaj kopajuci po mojim stvarima / papirima / dokumentima / racunima / financijama?
Ja kao bivsi predstavnik ovdje i sadasnji u svojoj zgradi imam jako puno i privatnih dokumenata i osobnih podataka trecih osoba koji ne bi bas trebali biti dostupni svakome.

2. Da li je ovaj "otkazni rok" koji je on rekao mom suprugu vazeci jer ga nije uputio meni niti je to bilo pismeno?

3. Da li su prijetnje da ce mi baciti stvari kroz prozor nekakav prekrsaj? 
Meni je ovo zlostavljanje jer mi prijete "oduzimanjem" vlastih stvari, a i pokusavaju razoriti moj "brak". 

4. Imamo li pravo promjeniti bravu tih 30 dana i vratiti staru prije seljenja?
Ova brava je ionako promjenjena na moj racun i to dok jos nisam zivjela ovdje, ali smo im odmah dali kljuc.

5. Kako su mi vec dolazili i prijetili policijom dok sam bila sama doma (a i sad sam), sto mi je ciniti ako se to ponovi? Da li zvati policiju zbog ometanja posjeda, obiteljskog nasilja, cega?
Do isteka 3 god od stjecanja 1. nekretnine su mi preostala jos 4 i pol mj. i ne bih bas svracala pozornost institucija na to da ne zivim na adresi prebivalista.

6. Da li se stvarno moram iseliti u tih 30 dana? Stan nam jos nije gotov, nece biti u 30 dana, a imamo toliko stvari ovdje, toliko uredaja, namjestaja i svega sto smo sami kupili da mislim da bi nam 30 dana trebalo da sve to spakiramo.

7. Kome i kako da prijavim sve sto mi ti.. ljudi.. vec 8 godina rade kako bih izbjegla da mi jednog dana polazu pravo na djecu (koju nemam jos)?

8. Dio njihovih prijetnji sam snimila, nekad snimim i telefonske razgovore. Da li ja smijem u njihovom stanu snimati njih kad dodu i prijete mi? Ako pred vrata stavim naljepnicu da je prostor pod video nadzorom, smijem li onda? Imam potpise 2/3 suvlasnika za video nadzor zajednickih dijelova zgrade, muzev otac je takoder potpisnik, no ovo je stan u njihovom vlasnistvu i znam da je to kaznjivo.

Puno Vam hvala!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Damaiondie je napisao:

Da li se stvarno moram iseliti u tih 30 dana? Stan nam jos nije gotov, nece biti u 30 dana, a imamo toliko stvari ovdje, toliko uredaja, namjestaja i svega sto smo sami kupili da mislim da bi nam 30 dana trebalo da sve to spakiramo.

Da skratimo, silom vas ne mogu izbaciti jer trenutno uživate posjedovnu zaštitu, no ukoliko se odluće da svoju namjeru ostvare tužbom, to će i uspjeti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Matrix je napisao:

Da skratimo, silom vas ne mogu izbaciti jer trenutno uživate posjedovnu zaštitu, no ukoliko se odluće da svoju namjeru ostvare tužbom, to će i uspjeti. 

Postovani,
Hvala Vam na odgovoru. Molim Vas da mi odgovorite i na ostalo jer je neki dan njegov otac bio ovdje i ovaj put on prijetio.
 

Na oglasnu plocu stavili smo obavijest prije par tjedana da je stan pod video nadzorom. Kupili naljepnicu i zalijepili je na ulazna vrata stana. Prijetnje svekra sam snimila. Na snimci iznosi uzasne lazi o meni, optuzuje me za kaznena djela i prijeti da ce baciti sve moje stvari kroz prozor! Priznaje da je poslikao moju osobnu i dokumente.

Da li sam ga smjela snimati u stanu u njegovom vlasnistvu u kojem ja i suprug zivimo? Suprug je bio prisutan i znao da se snima, a isto je mogao znati i svekar zbog obavijesti na ogl ploci i naljepnice na vratima. Smijem li tu snimku upotrijebiti kao dokaz u slucaju da jedan dan stvarno nadem svoje stvari na cesti ili ako pozove policiju jer ne zelim otvoriti vrata. Suprug je opet na terenu i sama sam.

 

Hvala Vam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija