Jump to content

J.D.O.O.


zaky11

Preporučene objave

Poštovani,s obzirom da moja knjigovođa nije upućena,ne zna što smije,jedno pitanje,ja sam osnivač i direktor u j.d.o.o.,ali prijavljena sam u drugoj firmi na 3500 kn neto,sad tek saznajem da bi trebala biti na više,pa ne znam što sa tim?

Još jedno pitanje ako možete pomoći,ja bi u sadašnjoj firmi dala otkaz i uzimala status odgajatelja,što mogu kao osnivač,ali ne i direktor,po tome bi trebala prijaviti nekog drugog,htjela bi supruga,ali on je u invalidskoj mirovini-profesionalna nesposobnost za rad,da li ja njega uz to mogu prijaviti kao direktora na 2 ili 4 sata,da ne gubi mirovinu? Ako ga možemo prijaviti,čitali smo da ima pravo na olakšicu kod plaćanja dobrinosa s obzirom da ima više od 29 godina,a sin je ratnog vojnog invalida?

 Hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , zaky11 je napisao:

Poštovani,s obzirom da moja knjigovođa nije upućena,ne zna što smije,jedno pitanje,ja sam osnivač i direktor u j.d.o.o.,ali prijavljena sam u drugoj firmi na 3500 kn neto,sad tek saznajem da bi trebala biti na više,pa ne znam što sa tim?

Još jedno pitanje ako možete pomoći,ja bi u sadašnjoj firmi dala otkaz i uzimala status odgajatelja,što mogu kao osnivač,ali ne i direktor,po tome bi trebala prijaviti nekog drugog,htjela bi supruga,ali on je u invalidskoj mirovini-profesionalna nesposobnost za rad,da li ja njega uz to mogu prijaviti kao direktora na 2 ili 4 sata,da ne gubi mirovinu? Ako ga možemo prijaviti,čitali smo da ima pravo na olakšicu kod plaćanja dobrinosa s obzirom da ima više od 29 godina,a sin je ratnog vojnog invalida?

 Hvala Vam

1. Pošto je riječ o j.d.o.o. ne morate biti prijavljeni na minimalnu direktorsku osnovicu  jer niste zaposleni u poduzeću (da ste zaposleni minimalna plaća bi vam morala biti cca oko 4.200 kn),a osigurani ste po drugoj osnovi. Ukratko ne morate biti osigurani po višoj osnovici

2. Možete pokloniti udjel u poduzeću suprugu i on može postati direktor s time prestaju sve vaše obaveze kao osnivača i direktora.

3. Supruga možete prijaviti na 4 sata po novom zakonu ali će te morati onda na kraju godine platiti razliku doprinosa do minimalne direktorske osnovice.

4. Porezna olakšica za supruga vam se odnosi na to da ako biste ga prijavili u tvrtci kao direktora (na pola radnog vremena sa netto plaćom od 4200 i jednim djetetom na PK kartici) ne biste plaćali tj. poduzeće 866 kn za zdravstveno osiguranje s time da ta porezna olakšica vrijedi "Navedeno oslobođenje odnosi se na razdoblje u trajanju do pet godina i odnosi se na sve osobe koje do dana sklapanja ugovora o radu nisu imale prethodno sklopljen ugovor o radu na neodređeno vrijeme s istim poslodavcem"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija