Jump to content

Nadstrešnica na višestambenoj zgradi


Frankie2000

Preporučene objave

Postovani,

Vlasnik sam stana na 1.katu etazirane zgrade. Susjed u prizemlju je izgradio nadstresnicu na svojoj etazi povrsine do 20m2, bez moje suglasnosti. Pozvana je gradjevinska inspekcija koja mi nije htjela dati status stranke u ovom postupku uz obrazlozenje da je nadstresnica na etazi susjeda (bez obzira na to sto se radi o fasadi kao zajednickom dijelu zgrade i sto sam objasnila svoj pravni interes jer je moj stan sada lako provaljiv uz nadstresnicu duz cijeloga stana) i da oni samo nadziru Zakon o gradnji a ne ZVDSP.

Pitanja su:

1. Da li je trebao suglasnost svih suvlasnika (ima 4 suglasnosti a 3 stana mu nisu dala sugl)?

2. Mogu li ga tuziti i po kojoj osnovi (da li je to tuzba zbog naknade stete ili nesto drugo)? Ima li rok za podnosenje tuzbe?

3. Ima li vec sudske prakse u vezi toga (jer me stah kakvi su mi izgledi u eventualnom sudskom sporu)?

Lijep pozdrav i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Možete tužiti samo bi vam trebala pomoć osobe pravne struke koja bi znala u kojem smjeru napraviti tužbeni zahtjev (npr. oko dijela stvarnog prava, neimanje suglasnosti i sl.) jer je dostupna sudska praksa u sličnim zahtjevima oko uklanjanja donosila odluke da to nije zahtjev koji se riješava u sudskom postupku nego u upravnom, posebno ako je već izlazila građevinska inspekcija i donijela nekakovo rješenje.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija