Jump to content

Ostavinski postupak


Djevad Imamovic

Preporučene objave

Zena mi je umrla prije 22 godine u Banja Luci . Imamo dvoje djece. Imamo kucu na moru koja se vodi na njeno ime . Ostavinski postupak nije nikada proveden .

Sada bih htio da provedem ostavinski postupak i da se rijesi pravo naslijedja. Napominjem da ne postoji nikakva oporuka. Koliko sam upoznat meni bi pripala 1/2 kuce a djeci nuzni dio. Zanima me da li sam u pravu sto se tice mog dijela i koliki je nuzni dio koji bi pripao djeci. Zanima me i kako bi bilo sa porezom na nekretnine , da li se porez racuna od dana kada nasljedjena nekretnina pripadne meni/djeci .

Unapred zahvalan za odgovor

Djevad Imamovic

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Djevad Imamovic je napisao:

Koliko sam upoznat meni bi pripala 1/2 kuce a djeci nuzni dio. Zanima me da li sam u pravu sto se tice mog dijela i koliki je nuzni dio koji bi pripao djeci.

Pokojnu suprugu nasljeđujete svi u jednakim dijelovima, a ne ovako kako ste naveli.

prije 7 sati , Djevad Imamovic je napisao:

zanima me i kako bi bilo sa porezom na nekretnine , da li se porez racuna od dana kada nasljedjena nekretnina pripadne meni/djeci .

Imate pravo na oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina, jer ste nekretninu naslijedili kao bračni drug, odnosno oni kao potomci uspravne linije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Djevad Imamovic je napisao:

Koliko sam upoznat meni bi pripala 1/2 kuce a djeci nuzni dio. Zanima me da li sam u pravu sto se tice mog dijela

Po pitanju nasljednog prava, niste u pravu, kao što vam je Borbena već napisala, no ukoliko je predmetna imovina bračna stečevina imali bi ste mogućnost zahtijevati izdvajanje svog dijela, pa tek onda zajedno sa djecom u jednakim dijelovima nasljediti dio koji je pripadao umrloj supruzi. 

 

prije 11 sati , Djevad Imamovic je napisao:

koliki je nuzni dio koji bi pripao djeci.

U konkretnom slučaju o primjeni instituta nužnog dijela možemo prićati tek za slučaj da je ostaviteljica oporukom ili darovanjem u korist jednog od nasljednika povrijedila pravo njegovih sunasljednika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija