Jump to content

Redosljed ovrhe


Ivek88

Preporučene objave

Postovani,

Imam dva kredita i alimentaciju, no vidim da vise necu moci sve pokrivati i da ce doci do blokade banke jer samo alimentaciju placam redovito.U zakonu pise da mi ostaje 2/3 place nakon otvaranja zasticenog racuna.Moje pitanje je: nakon sto me ovrsi jedna od banaka(imam 2 kredita) dali od te dvije trecine place placam alimentaciju ili kod otvaranja zasticenog racuna moram naglasiti da placam alimentaciju jer ona nije podlozna ovrsi..po mom misljenju ako imam netto placu 6000 kn a 2000 je alimentacija ostaje mi 4000 i od nijh dobivam 2/3 ili sam u krivu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Ivek88 je napisao:

onda se kao logicno rjesenje cini da me prvo ovrsi alimentacija...to je 2000 kn ili 1/3 pa banka ne moze uzet nista..

Ne možete znati tko će prvi pokrenuti ovršni postupak radi prisilne naplate tj. to uopće ne mora biti postupak radi naplate alimentacije. Dapače, ne bi me čudilo da banka prva pokrene ovrhu, a ne majka djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Ivek88 je napisao:

kod otvaranja zasticenog racuna moram naglasiti da placam alimentaciju jer ona nije podlozna ovrsi

Novce koje ste namijenili od svoje plaće za alimentaciju su itekako podložni ovrsi.

prije 6 sati , Ivek88 je napisao:

Pa majka ni ne moze pokretati kad alimentaciju placam redovito.cim novci sjednu uplatim alim.a krediti dolaze na naplatu tek za 2 tjedna

Ako Vas ovrše za kredit, tada će se on prvi naplaćivati, pa nećete imati sredstva za alimentaciju i tada majka zbog ne plaćanja može pokrenuti ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija