Jump to content
Casey Jones

Naknadno pronađena imovina - grobno mjesto

Preporučene objave

Pokojni djed je imao pravo na korištenje grobnog mjesta, ali to nije bilo ušlo u ostavinsku raspravu, nego je tek nedavno utvrđeno. Sredili smo sve sa grobljem i dobili potvrdu, i razumijem da se sad treba pokrenuti postupak za naknadno pronađenu imovinu. Moje pitanje je, koji je sljedeći korak? Da li treba to dostaviti na sud, ili se može sve obaviti direktno preko javnog bilježnika? (Nešto se sjećam da javni bilježnici odnedavno mogu voditi ove postupke, ali nisam siguran za detalje, pa sam se htio raspitati.)

Puno hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Rexlex
      Poštovani,
      zanima me na koji je način moguće odustati od ostavinske rasprave koja je pokrenuta zbog naknadno pronađene imovine pokojnika (koju sam sam pokrenuo), nakon što je već zaprimljen poziv na nju? Odustao bih iz razloga jer se radi o malom udjelu u zk česticama i ne isplati mi se postupak.
      Je li potrebno odazvati se sudu i pritom kazati da odustajem ili je dovoljno ne doći na sud?
    • objavio stjepan 1961
      Poštovani  molim vas da mi odgovorite  na  ova pitanja ,majka je imala 4 sestre i jednog brata, 1 sestra se odrekla nasljedstva  u korist sestre koja je ostala na imanju ,brat je isplačen i ostale sestre   znaći svi samo moja majka nije dobila ništa od sestre koja je ostala na imanju  ,  ni po ocu ni majci. Njihov  otac  (moj djed) je inače imao darovni ugovor  o dosmrtnom uzdržavanju sa kčerkom koja je na imanju ostala ,ali je njezin muž maltretirao i tukao  djeda koji je završio u bolnici sa slomljenom rukom te je ugovor raskinut. nakon smrti djeda majka ima pravo nasljedstva ,ali sestra nema sredstva da je isplati, to več traje 50 god.  majkina  sestra i moja majka  več  su pokojne , ali  u dokumentima  u katastru i gruntovnici vidim nema moje majke  ,tko ju je izbaštinio  i kako ,dok je još moja majka bila živa vanredno je pokrenula ostavinsku za svoj dio  gdje je navedeno kada bude sestra u financijskoj mogučnosti da je splati.Od majke  sestra je umrla  a vlasnici su njezina djeca   a moje majke nema  (što mi  savjetujete da dalje učinim ) jer  ja sam nasljednik pošto mi je majka umrla.
    • objavio Bluehotelonanlonelyisland
      Majka koja je bila u udomiteljskoj obitelji jer je bila nepokretna, je umrla. S obzirom da nije mogla svojom mirovinom sama pokriti troškove smještaja, ostatak je nadoplaćivalo ministarstvo socijalne politike i mladih. S obzirom da sam jedinica i nemam ugovor o radu za stalno, zanima me može li se na ostavinskoj raspravi prihvatiti samo dio duga (recimo na kuću, ali ne na njive i šume) ili moram sve prihvatiti što je ona posjedovala? Isto tako s obzirom da sam jedinica i da smo bili socijalni slučaj dok sam se ja školovala imam li kakvo pravo na oprost bar dijela duga i kako to zatražiti ako imam? Što se duga tiče, mora li se on otplaćivati na način da dignem kredit u banci i sve isplatim državi odjednom ili se mogu nekako nagoditi da plaćam direktno državi na rate (jer kredit ne mogu dobiti)? Hvala svima koji znaju nešto. 
    • objavio dado38
      poštovanje
      može li mi neko reci koliko se plača kod javnog bilježnika kad se ovjerava ugovor o podizanju kedita u banci i da li kao Hrvatski branitelj u mirovini 20% rvi imam pravo na kakvo oslobađanje plačanja tog istog

hvala
  • Online korisnici

• Napravi novi...