Jump to content

Nepoštivanje ugovora o radu HITNO!!!


Magarac

Preporučene objave

Pozdrav,

Molim savjet, potpisao sam ugovor o radu sa probnim rokom od 6mj u kojem je definirana brutto plaća. Nakon 5 mjeseci poslodavac se sjeti da sam mu ipak preskup i smanji mi plaću za 30% iako se ja nisam složio s time. Sad mi gura aneks ugovora jer zna da ja nemam vremena pronaći novi posao u mjesec dana, a on će mi bez ikakvih poslijedica dati otkaz nakon isteka probnog roka. Također isplatio mi je umanjenu plaću, ali mi nije dao platnu listu. Da ne kažem da mi je dio novca dao u gotovini. Što da radim? Koje su mi pravne mogućnosti

LP

M

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Magarac je napisao:

on će mi bez ikakvih poslijedica dati otkaz nakon isteka probnog roka.

Da bi bilo bez posljedica, otkaz treba nastupiti za vrijeme probnog roka, a ne nakon njegovog isteka.

prije 8 sati , Magarac je napisao:

Da li mi može dati otkaz za vrijeme probnog roka, ako odem na bolovanje?

Da, ali otkazni rok ne teče dok traje bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo dobio sam i aneks ugovora... Čista ucjena... smanjenje plaće, a ugovor se odnosi na plaću od 7mj koja je isplaćena umanjena... probni rok završava 01.10. što znači da imam mjesec dana da nađem novi posao ako neću potpisati ugovor... Ima li netko kakav pametan savjet što da radim? Cilj mi je što duže ostati u radnom odnosu bez potpisivanja aneksa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija