Jump to content

Otvaranje obrta za sječu i preradu drva


tina1984

Preporučene objave

Poštovani

zanima me sljedeće, otvorio bi obrt za sječu drva i obradu tog istog u drvo za ogrjev te prodaju toga. Da li ga otvaram kao slobodni obrt i da li mi je za to potrebna kakva posebna kvalifikacija ili licence ako netko zna? I da li kao dodatne djelatnosti mogu navesti i neke druge djelatnosti nevezane za šumu?  hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 36 minuta, tina1984 je napisao:

Poštovani

zanima me sljedeće, otvorio bi obrt za sječu drva i obradu tog istog u drvo za ogrjev te prodaju toga. Da li ga otvaram kao slobodni obrt i da li mi je za to potrebna kakva posebna kvalifikacija ili licence ako netko zna? I da li kao dodatne djelatnosti mogu navesti i neke druge djelatnosti nevezane za šumu?  hvala

Prema popisu vezanih i povlaštenih obrta to je slobodan obrt ali vam vjerojatno treba dozvola Hrvatskih šuma za obavljanje tog posla ako će te sijeći drva na državnom zemljištu. Možete navesti neke djelatnosti koje nužno ne moraju biti vezane  uz šumu samo pazite da te djelatnosti ne zahtijevaju povlasticu ili stručnu osobu osposobljenu za taj posao (npr. računovodstvena djelatnost morate imati završenu SSS za ekonomista). Tu vam se nalazi popis vezanih i povlaštenih obrta.

http://www.uoz.hr/pdf/popis_vezanih_i_povlastenih_obrta.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, BRKICA00 je napisao:

Prema popisu vezanih i povlaštenih obrta to je slobodan obrt ali vam vjerojatno treba dozvola Hrvatskih šuma za obavljanje tog posla ako će te sijeći drva na državnom zemljištu. Možete navesti neke djelatnosti koje nužno ne moraju biti vezane  uz šumu samo pazite da te djelatnosti ne zahtijevaju povlasticu ili stručnu osobu osposobljenu za taj posao (npr. računovodstvena djelatnost morate imati završenu SSS za ekonomista). Tu vam se nalazi popis vezanih i povlaštenih obrta.

http://www.uoz.hr/pdf/popis_vezanih_i_povlastenih_

Sjekao bi drva koja se nalaze u mom privatnom vlasništvu jer imam dosta svoje šume, da li i onda treba kakva posebna dozvola?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav, imam otvoren opg 9 godina, završene škole za poljoprivrednog i šumarskog tehničara,imam u planu otvoriti neki obrt vezano za izradu i prodaju drva za ogrijev. Radim u hrvatskim šumama i planiram dat otkaz, tako da imam sve položeno za rad u šumi... Može li mi netko pomoći da nađem najbolje riješenje ili bar reći gdje se obratiti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija