Jump to content

presporo izdavanje PDV broja (VAT number) za j.d.o.o.


pdvbroj

Preporučene objave

Pozdrav, pitanje za one koji su se susretali sa izdavanjem PDV identifikacijskog broja. Koji je rok za izdavanje PDV identifikacijskog broja (HR+OIB) za jdoo, naime papiri za izdavanje su predani prije više od 15 dana, a još uvijek mi nije izdan PDV broj, neki računi (fina certifikati i slično) mi već dolaze na naplatu, a ja nemam prihoda, jer isti nemogu ni ostvariti budući da se sav posao treba obavljati sa kupcima iz EU, kojima ne mogu prodavati i izdavati račune bez PDV broja.
Pretraživajući po netu na više mjesta sam našao podatak da: ... Porezna uprava donosi rješenje o dodjeli PDV identifikacijskog broja najkasnije 8 dana od dana podnošenja zahtjeva ...

zanima me zašto isti nije već izdan i kakva su vaša iskustva sa dobivanjem PDV broja? Hvala lijepo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , pdvbroj je napisao:

Pozdrav, pitanje za one koji su se susretali sa izdavanjem PDV identifikacijskog broja. Koji je rok za izdavanje PDV identifikacijskog broja (HR+OIB) za jdoo, naime papiri za izdavanje su predani prije više od 15 dana, a još uvijek mi nije izdan PDV broj, neki računi (fina certifikati i slično) mi već dolaze na naplatu, a ja nemam prihoda, jer isti nemogu ni ostvariti budući da se sav posao treba obavljati sa kupcima iz EU, kojima ne mogu prodavati i izdavati račune bez PDV broja.
Pretraživajući po netu na više mjesta sam našao podatak da: ... Porezna uprava donosi rješenje o dodjeli PDV identifikacijskog broja najkasnije 8 dana od dana podnošenja zahtjeva ...

zanima me zašto isti nije već izdan i kakva su vaša iskustva sa dobivanjem PDV broja? Hvala lijepo

PDV ID broj se u praksi izdaje odmah, na licu mjesta. Uz ispravno popunjen obrazac P-PDV postupak traje oko  2 minute zajedno s printanjem, potpisivanjem, pečatiranjem i osobnim uručenjem  rješenja i to kad se radi o sporom službeniku. Inače bi ga trebalo izdati u roku od 8 dana. 

Nemam pojma zašto je u Vašem slučaju zapelo, ali te stvari morate rješavati osobno na licu mjesta, ne predajom na protokol ili poštom. To može negdje stajati iz trivijalnog razloga (godišnji odmor, bolovanje i sl). 

Inače, po EU uputama, PDV ID brojevi ne bi se smjeli davati olako, nego bi odjeli za kontrolu PDV-a i procjenu gospodarske snage trebali po zahtjevu odmah izaći na teren i utvrditi kako se radi o opravdanom zahtjevu. Naime, olako dodjeljeni PDV ID brojevi (posebno firmama) su osnovni uvjet međunarodnih kružnih prijevara PDV-a kojim EU gubi više od 100 milijardi € godišnje. 

Međutim, kod nas (više) ne postoje ti odjeli, PDV ID brojevi se dodjeljuju kako sam napisao.

Mislim da je razlog jednostavan - netko je na godišnjem (ili je obrazac krivo popunjen pa ga morate poporaviti), morate poći tamo i požuriti stvar. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija