Jump to content

Nasljedstvo


Nina2105

Preporučene objave

Pozdrav

Kuca je bila u vlasništvu oca i majke. Znaci svatko je imao 1/2. Nakon smrti majke 2011 njezina se polovica dijelila na 3 dijela (oca, sestre i mene). Time sam dobio pravo na 1/6 kuce, kod javnog bilježnika sam prihvatio svoje nasljedstvo. Stjecajem okolnosti, nakon smrti oca, saznajem da je sestra sebi sredila ugovor o doživotnom uzdržavanju. Kojim nacinom, ne znam, jer otac je uvijek inzistirao da se sve dijeli na pola. Uglavnom time postala vlasnica 5/6. Ja nikada nisam otisao svoj dio uknjižiti u katastar, 1/6. 

U međuvremenu ona je prodala cijelo zemljište i kuću, te se novi vlasnik vodi kao potpuni vlasnik 1/1. 

Da li ja imam ikakva prava? Mogu li tuziti sestru?

uređeno: od Nina2105
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Nina2105 je napisao:

U međuvremenu ona je prodala cijelo zemljište i kuću, te se novi vlasnik vodi kao potpuni vlasnik 1/1

Ostaje nejasno na koji način je prodala nekretninu u cjelini, obzirom na da ste i vi suvlasnik u omjeru 1/6, zbog čega bi morali istražiti ovaj slučaj uvidom u povijesni izvadak. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija