Jump to content

Danijel...

Preporučene objave

Od nedavno, tocnije od lipnja 2019, naplacuju se pune kazne za neplacen parking na oznacenom (plavom bojom iscrtanom) mjestu za parkiranje.

U svim vecim gradovima u Hrvatskoj parkina mjesta oznacavaju i imaju neke gradske tvrtke i ukoliko niste platili parking ili Vam je isti istekao oni su vam na vozilo stavili kaznu, no ako se plati u odredenom roku, za neke gradove je to bilo 7 - 15 dana, platili ste samo punu cijenu dnevnog parkiranja na tom odredenom mjestu. Tocna cijena je zavisila o cijeni jednoga sata za tu odredenu zonu naplate.

To je nekako i imalo smisla i bilo korektno posto zakon nije bio dobro definiran u vezi placanja kazni za parking. Ispravite me ako se varam.

Dali netko ima iskustva zasto se je to mjenjalo, jeli korigirano nesto u zakonu?

Jer sad te iste tvrtke naplacuju punu kaznu za parkiranje koja je uvelike veca od pune cijne dnevne karte za taj isti parking?

Svaka iskustva na navedenu temu su dobrodosla sve dok je rijec o parkingu na za to oznacenim mjestima koja se naplacuju u vecim Hrvatskim grdadovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš li poslati link na članak ili nešto, nisam vidio nigdje za to nikakvu obavijest ili članak na netu. 

Satrali su sa tim parkinzima, svakih pola godine mijenjaju nešto, kad god se neka inspekcija(bila je tržišna probudi protiv DPK i sličnih lihvarstava mijenja se zakon, baš sam prijavio jedan parking inspekciji prošle godine, i taman u postupku je stupio na snagu novi Zakon o komunalnom gospodarstvu te mi je tržišna inspekcija poslala riješenje da to sada radi neka druga služba koju ja nisam uspio naći, iskreno odustao sam jer nisam imao živaca boriti se sa vjetrenjačama. 

Ali isto tako uvođenjem gore navedenog zakona stupio je na snagu članak 57: (1) Cijena komunalne usluge plaća se isporučitelju usluge za isporučenu uslugu na temelju ispostavljenog računa.

Nisam pravnik, ali unaprijed izdana dnevna pakring karta mi nije "Isporučena usluga" po definiciji. To je kao da mi vodovod izda račun od 500 kn za sljedeći mjesec jer ću možda potrošiti 500 kn idući mjesec, pa sad ja potrošio ili ne. Ima li netko iskustava ili boljeg razumijevanja od mene što se tiče navedenog zakona i članka?

 

Čisto da se razumijemo, ja sam pobornik plaćanja parkinga, i uvijek platim i uvijek idem na parking gdje se plaća, ali ima nekih bezobraznih tvrtki kojima nije cilj regulirati parkiranje nego se financijski okoristiti na štetu građana sa DPK

 

uređeno: od vulisha
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , vulisha je napisao:

Ali isto tako uvođenjem gore navedenog zakona stupio je na snagu članak 57: (1) Cijena komunalne usluge plaća se isporučitelju usluge za isporučenu uslugu na temelju ispostavljenog računa.

Nisam pravnik, ali unaprijed izdana dnevna pakring karta mi nije "Isporučena usluga" po definiciji. To je kao da mi vodovod izda račun od 500 kn za sljedeći mjesec jer ću možda potrošiti 500 kn idući mjesec, pa sad ja potrošio ili ne. Ima li netko iskustava ili boljeg razumijevanja od mene što se tiče navedenog zakona i članka?

Svaki grad ima svoju Odluku o organizaciji i načinu naplate parkiranja. U pravilu u odredbama ovih odluka stoji detaljna definicija isporuke računa, i to najčešće glasi da će osoba koju ovlasti organizator parkiranja ostaviti dnevnu kartu s nalogom za plaćanje na vozilu, koju je korisnik dužan platiti, te da se ovakvo ostavljena dnevna karta s nalogom za plaćanje smatra uredno dostavljenom i kasnija oštećenja ili uništenja ne utječu na valjanost dostavljanja i ne odgađaju plaćanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nazalost ni ja neznak postoji li članak niti uopce bilo koji pisani trag dostupan javnosti.

Ovo je samo informacija koju mi je rekla Gospoda na salteru prilikom placanja iste.

Naravno i ja uvjek platim parking odnosno nadoplatim kada premasim vrijeme, i logicno mi je bilo platiti dnevnu kartu koja je bila razumne cijene, no sada, premasi li se i nekoliko minuta ukoliko redar stigne napisati kaznu placa se puna kazna koja je 3 do 4 puta skuplja od prije spomenute dnevne karte. Naravno cijena zavisi o podrucnoj zoni naplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija