Jump to content

Ovrha t com


Irena pomoc

Preporučene objave

Postovani molim vas za pomoc. Mami su blokiralu racun po ovrsi iz2013 g. Tada je sa troskovima bio iznos 3 464 kn. Nakin tog je dio uplatila koji oni nigdje ne prikazuju i nitko od tada nista nije poslao . Sada je nakon 6 g blokirana , nije imala pojma . Zvala je hanzekovice da se smanje troskovi i nagode sano da joj se odblokira racun. Oni ne zele nista kazu da je prekasno. Iznos je sada 9576 kn a stvaran dug je zapravo bio 1200 kn.Dali mi mozete savjetovat sto da radim. Mama ima penziju 2000 kn i rekla im je da se to nece brzo tako naplatit , neka smanje kamate i uplatit ce dug . Ja bi joj ponogla al 10000 je previse kamata. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Irena pomoc je napisao:

neka smanje kamate i uplatit ce dug .

Ne ide to baš tako…s godinama osim glavnice, imate i kamate, te troškove postupka. Ovdje je bitno vidjeti, kako je došlo do blokade računa tj. izravno na način da je ovrhovoditelj dostavio ovršnu ispravu Fini ili je ovrha izvršena putem suda? Te, kada je točno nastupila blokada računa tj. je li prošlo više od 60 dana računajući od blokade?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani racun je blokiran predprosli tjedan od strane hanzekovuc i partneri. Jos nije isteklo 60 dana. Njihov odgovor je bio da nisu imali vremena poslat nista prije. Jer je mama pitala zasto su cekali 6 godina. Inace se radi o 2 racuna iz 2008 godine. Al je poslana prva ovrha 2013 godine i pravovaljana je. Posto nisam bila upoznata sa tim zastarama po toj odluci ispada dug 3463 kn otp. Meni je samo najgore to sto se cekalo 6 godina i nabili kamate. Inace imam sve te odluke kod kuce pa bi vam ih poslala sutra. Radim. Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Irena pomoc je napisao:

Postovani racun je blokiran predprosli tjedan od strane hanzekovuc i partneri. Jos nije isteklo 60 dana.

Ovo je dobro da nije prošao rok za prijenos zaplijenjenih sredstava. 

Prije 1 minutu, Irena pomoc je napisao:

Njihov odgovor je bio da nisu imali vremena poslat nista prije. Jer je mama pitala zasto su cekali 6 godina. Inace se radi o 2 racuna iz 2008 godine. Al je poslana prva ovrha 2013 godine i pravovaljana je.

Njihovo je pravo da čekaju, kao što je bilo Vaše pravo da platite. Ovdje nema zastare, jer su pravovremeno prekinuli zastarni rok. 

Prije 2 minuta, Irena pomoc je napisao:

Posto nisam bila upoznata sa tim zastarama po toj odluci ispada dug 3463 kn otp.

Kako sam Vam naprijed navela, nema zastare. 

Prije 3 minuta, Irena pomoc je napisao:

Inace imam sve te odluke kod kuce pa bi vam ih poslala sutra. Radim.

Može. Bilo bi dobro da imate i potvrdu ili neki drugi dokaz vezano za ovo plaćanje koje je majka svojedobno izvršila.

Prije 1 minutu, Irena pomoc je napisao:

Ja se nadam.posto nije proslo 60 dana da mogu nesto uciniti. Smanjiti iznos

Možete po čl. 210. Ovršnog zakona tražiti proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim, naravno uz argumentirani prijedlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Irena pomoc je napisao:

Da ona se je zalila na iznos jer je uplatila neki racun,al nije imala uplatnice tad ju je sud odbio i donio presudu na taj iznos od 3 i nesto tisuce.

U tom slučaju oni raspolažu sa ovršnom ispravom i tu ne možete ništa napraviti.

Prije 12 minuta, Irena pomoc je napisao:

Od onda do sada neznam koliko je uplatila.

Jedino možete djelovati ukoliko je bilo uplata iza ove presude.

Prije 13 minuta, Irena pomoc je napisao:

Ispada njena krivnja, al je ova cifra ogromna i tuzno he da joj nedaju uplatit sve al bar nesto manje

Kako su Vam rekli, sada je kasno za nagodbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija