Jump to content

Nužni dio


vrtzio

Preporučene objave

Moji roditelji imaju po jedno dijete iz prvog braka. Otac je u vlasništvu imao kuću koju je darovao mojoj majci. Zatim su oboje sa mnom sklopili ugovor o doživotnom uzdržavanju, u kojem je navedena sva imovina, uključujući i tu kuću koju je prethodno otac darovao majci.

Zanima me može li nakon očeve smrti njegovo dijete iz prvog braka tražiti nužni dio, što se tiče te kuće, s obzirom na to da sada postoji ugovor o doživotnom uzdržavanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka me netko ispravi,ako nisam u pravu...imala sam sličnu situaciju i savjetovala se kod odvjetnika,tad mi je rečeno da se i darovni ugovor i Ugovor o doživotnom uzdržavanju,mogu osporavati.Jedino se Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju ne može osporiti.Ugovori o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju nisu isto.Kod ovog drugog odmah postajete vlasnik i ne može ga osporiti treća osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , zubatac1 je napisao:

Neka me netko ispravi,ako nisam u pravu...imala sam sličnu situaciju i savjetovala se kod odvjetnika,tad mi je rečeno da se i darovni ugovor i Ugovor o doživotnom uzdržavanju,mogu osporavati.Jedino se Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju ne može osporiti.Ugovori o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju nisu isto.Kod ovog drugog odmah postajete vlasnik i ne može ga osporiti treća osoba.

Naravno da nisu u pitanju isti ugovori. Na ove ugovore se primjenjuje Zakon o obveznim odnosima, tako da u ovakvim slučajevima u eventualnu primjenu dolaze odredbe Zakona o obveznim odnosima o pobojnim i ništetnim ugovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija