Jump to content

Zašto plaćam(o) proviziju na plaćanje računa za TV pristojbu?


zao

Preporučene objave

Zar ne bi HTV, kad izdaje račune za plaćanje TV pristojbe, bila obvezna omogućiti to plaćanje u svojim poslovnicama bez plaćanja provizije? Odnosno, kad HTV nema svojih poslovnica (u svakom gradu), prema kojem članku i kojeg zakona HTV može trošak obavljanja usluge plaćanja TV pristojbe svaliti na teret vlasnika TV prijamnika? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 15 minuta, sivko je napisao:

Ako nije besplatno onda novine lažu.

Nemaju gradovi tu ništa jer je to do pošte.Možda koja banka daje,tisak,benzinska.fina....

https://www.belisce.hr/novosti/obavijest-o-placanju-racuna-bez-naknade-u-poslovnici-hrvatske-poste-u-beliscu/

U Splitu se plaća naknada...

uređeno: od zao
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Upravo tako, za to služe podzakonski akti, jer bi u protivnom zakoni imali na tisuće i tisuće stranica, te bi bili krajnje nepraktični za upotrebu.

Podzakonski akti su veće zlo i od samih zakona, jer ih donose javna i upravna tijela sama sebi, u suradnji sa raznim Agencijama koje su najveće zlo u čitavoj prići.... 

Znači, obimni zakoni (od tisuće i tisuće stranica) bi bili nepraktični za uporabu, a ovo što sada imamo - tisuće i tisuće stranice podzakonskih akata, PORAZBACANIH NA TISUĆU RAZNIH ADRESA - koji su biti izjednačeni sa zakonom ("država u državi") je puno praktičnije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš i ti svoje zakonske i podzakonske akte pa nitko ne pili.Sam određuješ koji kruh ćeš kupit,u kojoj trgovini, koju marku vozila ćeš vozit,na kojoj benziskoj ćeš tankirat,kojeg operatera i tarifu ćeš koristit,gdje ćeš na godišnji......

Moraš pitat svojeg gradonačelnika zašto se nije dogovorio s poštom da ne plaćaš proviziju.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko, problem je u tome šta HTV samo izda uplatnicu, a građani neka se "snalaze" kako će platiti račun. Zar ne bi trebalo da HTV mora osigurati određeni broj svojih poslovnica (raspoređenih po čitavoj Hrvatskoj) gdje bi građani mogli platiti račun bez provizije ili da se oni (HTV) plate proviziju što će građani preko tuđih poslovnica plaćati račun za (njihovu) TV prostojbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, zao je napisao:

ili da se oni (HTV) plate proviziju što će građani preko tuđih poslovnica plaćati račun za (njihovu) TV prostojbu?

opet bi to isto završilo...tad bi povisili pretplatu (ukalkulirali to u cijenu) i njima opet dobro...za htv pretplatu  je bolje pitanje o plaćanju pretplate koliko i tko.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Mister-X je napisao:

opet bi to isto završilo...tad bi povisili pretplatu (ukalkulirali to u cijenu) i njima opet dobro...za htv pretplatu  je bolje pitanje o plaćanju pretplate koliko i tko.....

Iznos TV pristojbe je utvrđen čl.35. st.1. Zakona o HRT-u, što znači da ga se ne može tek tako povećavati (prebacivanjem naknade za plaćanje računa u sami račun za pristojbu), a ovo uvaljivanje troška naknade za plaćanje računa vlasnicima TV prijamnika je "siva zona" koju manina rješava "dogovaranjem",  a većina plaća iz džepa. A to im prolazi, jer ljudi to uzimaju "zdravo za gotovo"... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

I drugi ti pošalju uplatnicu pa ih ne zanima koliko i kome ćeš plaćat naknadu.Ovo uopće ne treba vezat za hrt pristojbu.

Ok, ovo se odnosi na sve one koji nemaju svojih poslovnica i isto ih ne zaniama kome ću (i koliko) plaćati naknadu za plaćanje računa.

Znači, uključujući i TV pristojbu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima i MUP svoje poslovnice,dođeš kod njih,dobiješ uplatnicu i plati gdje hoćeš.

Naravno da ih ne zanima.Kupim nešto od tebe pa mi pošalješ pouzećem i ne zanima ni tebe koliko sam platio poštaru,gls-u,overu ili drugima.Mnogo jednostavno.

Odjaviš tv pa im ni pretplatu me moraš plaćat.Isto jednostavno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Ima i MUP svoje poslovnice,dođeš kod njih,dobiješ uplatnicu i plati gdje hoćeš.

Naravno da ih ne zanima.Kupim nešto od tebe pa mi pošalješ pouzećem i ne zanima ni tebe koliko sam platio poštaru,gls-u,overu ili drugima.Mnogo jednostavno.

Odjaviš tv pa im ni pretplatu me moraš plaćat.Isto jednostavno.

HTV svaki mjesec šalje miljun računa za TV pristojbu i ti to uspoređuješ sa pojedinačnim slanjem pouzećem i plaćanjem poštarine isl.?

HTV je javna firma, a plaćanje TV pristojbe zakonska obveza. Kako b znali dolaziti na kućnu adresu i provjeravati koristim li mobitel ili laptop u slučaju odjavljivanja TV orijamnika, a sve da bi i dalje mogli naplaćivati pristojbu od 80 kuna, tako bi te ljude trebali zaposlit u svojim poslovnicama za plaćanje TV pristojbe bez plaćanja naknade, a ne uvaljivati meni (nama) još i plaćanje naknade za plaćanje svojih računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, sivko je napisao:

Da li se radi o pojedinačnom slanju ili milion sistem je isti.

Nemaju svagdje poslovnice pa teza otpada.

Pravno je sve u redu i kraj priče.

Na jednu pritužbu (moju) sistem se smije, dok na miljun pritižbi sistem puca.

I ne moraju imati svagdje poslovnicu, ali zato ne bi smjeli taj trošak uvaljivati krajnjim korisnicima.

Pravno nije ništa regulirano i ova priča tek počinje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , zao je napisao:

I ne moraju imati svagdje poslovnicu, ali zato ne bi smjeli taj trošak uvaljivati krajnjim korisnicima.

Pravno nije ništa regulirano i ova priča tek počinje

u principu se slažem s tobom jer dosta firmi ima omogućeno besplatno plaćanje računa npr komunalne račune ili računi za struju itd....ali

prije 13 sati , zao je napisao:

Na jednu pritužbu (moju) sistem se smije, dok na miljun pritižbi sistem puca.

kod nas se i narod smije kad se netko za nešto bori...

, zao je napisao:

Iznos TV pristojbe je utvrđen čl.35. st.1. Zakona o HRT-u, što znači da ga se ne može tek tako povećavati (prebacivanjem naknade za plaćanje računa u sami račun za pristojbu)

iznos pristojbe je skoro nemoguće smanjiti ili ukinuti,ali povećati vrlo jednostavno

"Visina mjesečne pristojbe može iznositi najviše 1,5 % prosječne neto mjesečne plaće zaposlenih u Republici Hrvatskoj. Visinu mjesečne pristojbe, prema zakonskome okviru koji je na snazi, za svaku godinu svojom odlukom utvrđuje Nadzorni odbor Hrvatske radiotelevizije uz prethodno odobrenje Vijeća za elektroničke medije (VEM).
Visina mjesečne pristojbe nije se mijenjala od 2012. godine te iznosi 80 kuna mjesečno. "

iz navedenog po samom zakonu (1,5%) imaju prostora za dizanje desetak i više kuna....

kako kažeš da htv svaki mjesec šalje milijun računa to je par milijona kuna,ne odriču se oni toga samo tako...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija