Jump to content

Obustava ovrhe


RitaLollie

Preporučene objave

Zanima me sljedece, ovrha iz 2009 godine, pravomocna sudski, ovrhovoditelj je bila Rba, nisu uspjeli se naplatit bas nista, pa su prodali dug eos-matrixu, koji je 2017. g. podnio zahtjev sudu za promjenom vjerovnika, medjutim sud je odbio eos-matrix, nisu mu dozvolili da se uknjizi kao novi vjerovnik i 2018-te je sud obustavio ovrhu.... sta ce se sada desavati sa tim predmetom, da li je netko imao ovakav slucaj? P.s. taj predmet je arhiviran..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , mm1888 je napisao:

Doci ce do dvostruke naplate. Kako to izbjeci? 

Obratite mu se pismeno (slati preporučeno i sa povratnicom) da u roku npr. 3. dan od zaprimanja Vašeg dopisa povuče ovrhu iz reda naplate, jer da ćete u protivnom svoja prava potraživati u sudskom postupku. Ukoliko se ne povuče sa Fine, tada ćete morati podnijeti sudu zahtjev za proglašenje pljenidbe i prijenosa nedopuštenim sukladno čl. 210. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Banka mi je radi ne mogućnosti naplate kredita blokirala račun u Fini. Taj dug je prodala Bkapitalu i o tome me obavijestila. Blokada i dalje od strane banke stoji na Fini iako su oni sebe logično namirili. S obzirom da nisam više dužna banci već drugoj pravnoj osobi da li se treba poduzeti nešto da se ta blokada skine s Fine. Što mi je za činiti? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Općinskom sudu, ovršni odjel.

Dopis poslan, ali kaj ce biti do kad se to ne rijesi sve. Meni ce od place otic na tu blokadu i onda cu morat potrazivat od ostecenog novce koje sam mu vec platila. 

 

Dali mozda da ga probam nazvat jos jednom? Problem je kaj je doslo do opoziva uvjetne i to je sad na zupanijskom sudu, ulozila sam zalbu. Bojim se da ce iskoristit protiv mene to ako cu ga zvat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, mm1888 je napisao:

Meni ce od place otic na tu blokadu i onda cu morat potrazivat od ostecenog novce koje sam mu vec platila. 

U slučaj dvostruke naplate, novčana sredstva se potražuju protuovrhom.

Prije 30 minuta, mm1888 je napisao:

Dali mozda da ga probam nazvat jos jednom? Problem je kaj je doslo do opoziva uvjetne i to je sad na zupanijskom sudu, ulozila sam zalbu. Bojim se da ce iskoristit protiv mene to ako cu ga zvat

Nemate ga zašto zvati, imate pravna sredstva koja su Vam na raspolaganju i to je to. Sve osim toga je i više nego previše u situaciji u kojoj se nalazite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

U slučaj dvostruke naplate, novčana sredstva se potražuju protuovrhom.

Nemate ga zašto zvati, imate pravna sredstva koja su Vam na raspolaganju i to je to. Sve osim toga je i više nego previše u situaciji u kojoj se nalazite.

Znaci ako idem tako onda mogu pustit da se naplati i preko suda isto trazit daljr povrat, ali uz sve potvrde o uplati prije kad je isplacen i dokaz da je dvostruka ovrha. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, mm1888 je napisao:

Znaci ako idem tako onda mogu pustit da se naplati i preko suda isto trazit daljr povrat, ali uz sve potvrde o uplati prije kad je isplacen i dokaz da je dvostruka ovrha. 

Upravo tako, s tim da u protuovršnom postupku imate pravo na povrat naplaćene glavnice, ali i na zatezne kamate, kao i na troškove koji bi Vam nastali u ovom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija