Jump to content

Sporazumni razvod braka-sudsko rješenje


paa13

Preporučene objave

Koliko sam čitala novi OZ (napomena nisam pravnik, samo u smislu informiranja) sporazumni razvod braka se pri sudu može provesti izvanparnično. Što to točno znači, odnosno koji je postupak, da li mora doći do ročišta ili ne?

Papiri su predani na sud, tako da sada ne znam kada i što mogu očekivati jer bi vremenski htjela što prije dobiti rješenje, ali ne znam koliko je to moguće i o čemu direktno ovisi.

U kojem slučaju je moguće predati požurnicu na sud, nakon kojeg vremenskog roka od zaprimanja spisa i da li je realno tražiti za sporazumni razvod braka (da se sutkinja ne naljuti).

Preko e-građanin sam vidjela da je predmet kod sutkinje već određeno vrijeme i sad čekam.

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, Borbena7 je napisao:

Kada ste sudu dostavili prijedlog za sporazumni razvod braka? Imate li zajedničke maloljetne djece?

Prijedlog je dostavljen prije 3 tjedna, prema e-građaninu, sutkinja je predmet dobila/preuzela 20.8.

Imamo dvoje maloljetne djece, uz sporazumni smo priložili plan o zajedničkoj roditeljskog skrbi i očitovanje Centra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Rano je još za požurnicu. Pratite spis preko e-građanina, pa ako do kraja mjeseca ne bude radnji po njemu, tada bi bilo osnovano poslati požurnicu tj. sve prije je prerano i može imati samo suprotni efekt.

Puno hvala na odgovoru.

Molim samo odgovor na pitanje vezano za ročište s obzirom da se navodi da je mogući izvanparnični postupak, da li ročišta mora biti ili ne?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija