Jump to content

Povreda kolektivnog ugovora (prosvjeta)???


Arvena

Preporučene objave

Poštovani, 

Moj suprug radi kao učitelj tehničke kulture u punom radnom odnosu ali na 2 škole u 2 grada naše Županije. 

Na svakoj školi ima pola radnog vremena, odnosno kako mi pretpostavljamo terminološki nepunu satnicu. 

Obavijestio je ravnateljicu, putovanjem bliže škole, da želi uzeti na toj školi višak sati kada se pojave. 

Danas smo vidjeli raspisani natječaj za dio satnice na neodređeno za predmet koji on predaje, bez da ga je prvo ponudila njemu. 

Zanima me da li je prekršila Kolektivni ugovor (članak 24, stavak 4 i 5) time i da li je prije raspisivanje natječaja trebala njemu ponuditi te sate. 

Screenshot_20190901_022949.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I zaboravila sam pitati, što znači pojam rada na nepuno radno vrijeme (u njegovom slučaju). Dakle radi na dvije škole, u svakoj po otprilike pola satnice i time ostvari punu satnicu. Da li se njegov rad tretira kao rad na nepuno radno vrijeme na svakoj od tih škola? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Realno, suprug Vam je zaposlen na neodređeno puno radno vrijeme i po mom mišljenju ne postoji obveza iz predmetnog

članka iako je diskutabilno. Svrha samog članka je da se puni satnica osobama zaposlenim na neodređeno nepuno radno vrijeme.

Napomenuo bih da je ravnateljica mogla ponuditi radno mjesto suprugu temeljem ovog članka, ali da nije obavezna.

Inače se na oglasnu ploču stavi obavijest gdje se ponudi prelazak na mjesto, a zainteresirani podnesu pismene zamolbe. Čak i u tom slučaju ravnatelj nije obvezan tu osobu i zaposliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija