Jump to content

rok za isplatu neisplaćene plaće, sumnjive radnje poslodavca


bergi345

Preporučene objave

Poštovani, molim vas za odgovor, jer sam u dosta kompliciranoj situaciji. Malo više od 3 mjeseca sam kod poslodavca koji neredovito isplaćuje plaću, te planiram dati otkaz. Ono što me brine je hoću li ikada dobiti zaostale plaće, jer je račun firme u blokadi. Djelatnici ne dobivaju plaću istovremeno i svakom djelatniku plaća dolazi na račun po 2,3 dana. Meni je na račun do sada uplaćena samo plaća za 5. mjesec i to sa računa koji nije račun tvrtke u kojoj radim. Za 6. mjesec sam dobila platnu listu na kojoj piše da je plaća isplaćena, iako nije i to nisam potpisala. Pored svega ovoga imam informacije da bivšim djelatnicima kojima tvrtka duguje plaće po nekoliko mjeseci, te zaostale plaće nisu isplaćene, dok se trenutno zaposlenim djelatnicima plaće, iako neredovito, isplaćuju. Zbog toga me zanima što mogu poduzeti da, ako dam otkaz, dobijem te zaostale plaće ukoliko to ne bude ostvarivo ovrhom? Pored toga zanima me, obzirom da postoji mogućnost da ovih dana dobijem plaću za 6. mjesec, imam li u tom slučaju zakonsko pravo na izvanredni otkaz (u ovom slučaju bi mi dugovali dvije plaće, a ne tri) i kog datuma u mjesecu mogu po zakonu dati otkaz u ovakvoj situaciji? Ovo mi je bitno zbog stjecanja prava na naknadu za nezaposlene.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija