Jump to content

Ostavinska rasprava i rješenje


hrvbranitelj

Preporučene objave

Poštovani

dobio sam u ruke rješenje iz ostavinske rasprave. Sama ostavinska rasprava vodila se u vezi nasljeđivanja suvlasničkog udjela moga oca u obiteljskoj kući koja obuhvaća 1064m2 koji se dijele na kuću, okućnicu,vrt itd...

Na ostavinskoj raspravi nam je obznanjeno kako moj otac ima 3/4 suvlasničkog udjela dok moja majka ima 1/4. Na raspravi su bili prisutni moja majka i moja sestra, te ja ali se tih 3/4 podijelilo na nas troje u jednakim omjerima.

Mene muči sljedeće ako se dijeli 3/4 nečijeg suvlasničkog udjela zar nebi onda svatko od nas trebao dobiti 1/4?? Na rješenju piše da nas troje nasljeđuje svaki po 1/3 udjela od tih 3/4?? što mi nikako nije logično

Isto tako rješenje je postalo pravomoćno dana 22.8.2019.godine te bi sve ovo što sam nasljedio volio prebaciti na svoga sina! Da li trebam čekati da se to sve gruntovno i katastarski upiše ili mogu samo uz priloženo pravomoćno rješenje odraditi ugovor o darovanju?

Kada bi taj ugovor napravio kako bi ga trebao formulirati točno onako kako piše u rješenju? 1/3 udjela u nekretnini pod točkom A broj 1 koja se sastoji od ....

uređeno: od hrvbranitelj
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , hrvbranitelj je napisao:

Na rješenju piše da nas troje nasljeđuje svaki po 1/3 udjela od tih 3/4?? što mi nikako nije logično

Logično je, obzirom da osobno Vi sada u pogledu nekretnine u cijelosti imate 1/4-inu. 

 

prije 6 sati , hrvbranitelj je napisao:

Da li trebam čekati da se to sve gruntovno i katastarski upiše ili mogu samo uz priloženo pravomoćno rješenje odraditi ugovor o darovanju?

Nije nužno, no bolje pričekati jer je rješenje već upućeno na provedbu u zemljišnim knjigama i katastarskom operatu. 

 

prije 6 sati , hrvbranitelj je napisao:

Kada bi taj ugovor napravio kako bi ga trebao formulirati točno onako kako piše u rješenju?

Iz ovog razloga je bolje pričekati, obzirom da če te u ugovoru navesti upravo onako kako bude stojalo u zemljišno-knjižnom izvadku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija