Jump to content

Ostavinska rasprava (molim za savjet)


ZackDeLaRocha

Preporučene objave

Rec je o ostavinskom postupku. Majka od moje supruge ostavila je nekretninu (stan) na 3 sestre ( medju koji je i moja supruga). Ostavina je jos u toku.  Medjutim, njihov otac ( bivsi suprug majke, bili su razvedeni) usao je u tom stanu ( iako nema nikakvo pravo na to), i rekao je da nijedna cerka nece dobiti kjuc od stana sve dok se ne rijesi ostavinski postupak ( pravice probleme i nakon toga siguran sam). Moje pitanje je, koje pravne mjere mogu upotrebiti kako bi dobili kljuc od stana ?? Mozda policija, mozda sudski pretstavnik? Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , ZackDeLaRocha je napisao:

Mozda policija, mozda sudski pretstavnik?

Nakon okončanja ostavinskog postupka pismenim putem dotićnog pozvati da Vam preda posjed nekretnine, u suprotnom tužba. 

Nije nužno čekati okončanje ostavinskog postupka, obzirom na specifičnost stjecanja prava vlasništva temeljem nasljeđivanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Matrix je napisao:

Nakon okončanja ostavinskog postupka pismenim putem dotićnog pozvati da Vam preda posjed nekretnine, u suprotnom tužba. 

Nije nužno čekati okončanje ostavinskog postupka, obzirom na specifičnost stjecanja prava vlasništva temeljem nasljeđivanja. 

Znaci mogu reagirati i pred zavrsetka ostavinske. Ostavinska je jos u toku. Isto me zanima, jer vec su prosli godinu dana od smrti, 3 i 4.mjesecu bili smo kod javnog biljeznika al je to propalo jer se bunio polubrat, pa tako je ostalo u tom trenutku. Evo vec skoro pet mjeseca vec nemamo nikakvu informaciju na koj bi nacin nastavila ostavinska. Pitali smo naseg odvjetnika kaze da nema nikakve vjesti, da polubrat se jos nista nije izjasnio, a i da nema nikakav info iz suda. Tako su nakon one dvije sredbe kod javnog biljeznjika prosli pet mjeseca u vjetar, a nama to nikako ne ide u prilog. Mozete mi reci na koji nacin mogu saznati kako i kada ce nastaviti ostavinski postiupak. Sa obzirom da ne dobijamo nikakve informacije od odvjetnika dal mozemo ici sami u suda pa raspitati se tamo sto dalje?? Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija