Jump to content

vanknjižno vlasništvo


hansy

Preporučene objave

U ostavinskoj raspravi kod javnog bilježnika se našlo zemljište (između ostalih zemljišta) čije vlasništvo je moj pokojni otac postao 2013. godine presudom na tužbu protiv prodavatelja (zemljište kupljeno 1964. godine, ali nikad nije provedeno u gruntovnici, nego samo u u katastru-posjed, prodavatelj umro), ali ni nakon presude 2013. godine nije provedeno u gruntovnici (niti je stavljen pečat pravomoćnosti), tj. otac se nije upisao kao vlasnik. Navedeno zemljište je (presuda) ušlo u ostavinsku raspravu i naslijeđe, gdje sam proglašen nasljednikom navedenog zemljišta.

Međutim, gruntovnica temeljem presude i Rješenjem o nasljeđivanju nije mene upisala kao vlasnika, uz obrazloženje da je to vanknjižno vlasništvo, te da imam dva "izlaza":   

1. Provesti navedenu presudu i zemljište uknjižiti na pok. oca, pa prijaviti naknadno pronađenu imovinu i ponoviti ostavinsku raspravu,

2. Podnijeti "Prijedlog o uknjižbi prava vlasništva..." (ili što već) kod nadležnog suda, gruntovnice putem naravno odvjetnika. 

Da li je to točno i da li mogu sam napisati "Prijedlog..." ili mora biti biti baš "odvjetnička ruka"?

Molim savjet.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, hansy je napisao:

Da li je to točno i da li mogu sam napisati "Prijedlog..."

Naravno da može. 

 

, hansy je napisao:

Podnijeti "Prijedlog o uknjižbi prava vlasništva..." (ili što već) kod nadležnog suda, gruntovnice

Uz prijedlog priložiti presudu na kojoj stoji klauzula pravomoćnosti i pravomoćno rješenje o nasljeđivanju. 

Ovo sve pod uvjetom da je u zemljišnim knjigama još uvijek upisana osoba protiv koje je pokojni otac vodio spor (tuženik). 

 

, hansy je napisao:

Provesti navedenu presudu i zemljište uknjižiti na pok. oca,

Nedopušteno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija