Jump to content

neplaćanje alimentacije i pokretnine


Norarhea

Preporučene objave

Poštovani, 

iz prošle veze prije nekoliko godina temeljem dugova koji su nastali između mene i optuzenika naplatila sam se preko prijepisa auta na mene. U međuvremenu kako sam ja odselila iz tog mjesta,dala sam mu punomoc tj njegovom ocu da proda auto i da se dotad može koristit autom dok ga ne uspije prodat. E sad, to što je meni dužan novce (auto) ne planiram još potraživat nego kad se uspije prodat auto. Međutim ga je bivša supruga/cura s kojom ima dijete tužila za neplaćanje alimentacije. U zadnje vrijeme mene zovu i maltretiraju me da prepišem auto na odvjetnika, da napravim darovni ugovor na auto na nju jer on koristi to auto,a  gospođa se gleda ovrhom ili kaznenom prijavom naplatit. Shvaćam gospođu i želim joj svu sreću pri naplati, ali mi prijeti kaznenom prijavom za "dug" koji je između mene i optuzenika. Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako je auto u Vaše vlasništvu tako slobodno raspolažete s njim, pa ga imate pravo i ustupiti na korištenje. Ne možete Vi svojim vlasništvom odgovarati za dug druge osobe. Recite gospođi da u ovršnom postupku pokuša naplatu, jer alimentacija ionako ima prednost u odnosu na drugim potraživanjima. Ovakav auto ne može biti predmet ove ovrhe, jer naprosto nije u vlasništvu dužnika već Vas kao treće osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz evo mene zanima dali je netko u ovoj situaciji i sto sad trebam ocekivati ili kako se pripremiti DOBILA SAM DA JE POTVRDENA OPTUZNICA ZA KAZNENO DJELO čl.172 st.1 i 2...MOJ ODVJETNIK KAZE SADA SAMO CEKAJ JOS MALO ...KAO NEKI TERMIN ILI ROCOSTE NA KOJEM TREBAM POTVRDITI SVE ZA STO TERETNIM KAZNENIM POSTUPKOM...DALI JE NETKO U TOJ SITUACIJI BIO I DALI JE IZASO POZITIVNO VAN

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Mali crni vrag je napisao:

Pozz evo mene zanima dali je netko u ovoj situaciji i sto sad trebam ocekivati ili kako se pripremiti DOBILA SAM DA JE POTVRDENA OPTUZNICA ZA KAZNENO DJELO čl.172 st.1 i 2...MOJ ODVJETNIK KAZE SADA SAMO CEKAJ JOS MALO ...KAO NEKI TERMIN ILI ROCOSTE NA KOJEM TREBAM POTVRDITI SVE ZA STO TERETNIM KAZNENIM POSTUPKOM...DALI JE NETKO U TOJ SITUACIJI BIO I DALI JE IZASO POZITIVNO VAN

Molim bez velikih slova, jer se na forumu smatraju vikanjem.

Iz Vaše objave nije jasno, je li protiv Vas potvrđena optužnica?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste ili svjedok u ovom postupku, ili pomagatelj u kaznenom djelu povrede dužnosti uzdržavanja (dakle, da ste pomogli njemu da sakrije svoju imovinu kako bi osujetio mogućnost naplate alimentacije). Ako ste pomagatelj, tada ćete iskazati ono što ste i ovdje rekli, da je okrivljeni imao dug prema Vama i da je taj dug platio time što Vam je prepustio svoj automobil, dakle, ne bez naplate, već za naplatu svoga duga po alimentaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Molim bez velikih slova, jer se na forumu smatraju vikanjem.

Iz Vaše objave nije jasno, je li protiv Vas potvrđena optužnica?

Ja se ispricavam navika velikih slova dugi niz godina👌👌👌OPTUZNICA JE POTVRDENA PROTIV BIVSEG  sada cekam datum kada se moram pojaviti samo potvrdit sve valjda...pa me zanima sta da ocekujem i kako ide sljed dogadanja ako je tko prosao.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda ćete biti svjedokinja. Kao svjedok morate govoriti istinu, odgovoriti na ono što Vas se pita i ništa više. Imate pravo na putne troškove ako ste ih imali i troškove izbivanja s posla uz potvrdu poslodavca. Gospođa može Vama prijetiti kaznenom prijavom, ali očigledno državno odvjetništvo nije našlo da ste za išta krivi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Govorimo o mom bivsem znaci potvrdili su optuznicu za to sto sam ga okrivila da djetetu neplaca alimentaciju bila sada su mi rekli da samo ceksm termin za sud...nisam shvatila ovu poruku vasu gospoda moze vama prijetit nerazumijem ko kome prijeti mene je zanimalo samo sta ocekivati sada nakon sto dobim termin za sud na kojem je mom bivsem muzu donesena presuda da je kriv za clanak 172.stavka 2...nista drugo to bi trebala pretpostavljam biti zadnja faza s obzirom da se bivsi muz nije zalio na presudu niti ima pravo zalbe na istu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija