Jump to content
dtr0501

Molim savjet/pomoc

Preporučene objave

Pozdrav,

molim savjet.

Iz DORHa mi je dosla obavijest  o pocetku istrage te mogucnosti zalbe. Radi se o stjecanju koristi(materijalne) i krivotvorenje sluzbene isprave. Cifra je cca. 270 000kn. 

Nikada do sad nisam kaznjavan.

Bio sam na uvidu u pisarnicu i razlika u iznosu u dokumentu o istrazi te placenom racunu je 100 000kn.

Sto da radim?

Uređeno od dtr0501

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Krivotvorenje službene isprave je kazneno djelo koje se kažnjava kaznom zatvora od 6 mjeseci do 5 godina. Ako Vam bude izrečena kazna zatvora do 1 godine, na nju se može primijeniti uvjetna osuda, ako ste ranije nekažnjavani, možete očekivati to, ali ćete materijalnu štetu koju ste prouzročili morati vratiti. 

Rješenje o istrazi koje Vam je uručeno - na njega se možete žaliti, ali ako mislite priznati i kajati se za kazneno djelo, nema smisla da se žalite, cilj neka Vam bude što korektnije se držati i što više surađivati s državnim odvjetništvom i sudom da Vam se izreče što manja kazna. Također, istaknite sve olakotne okolnosti na svojoj strani - djecu koju morate uzdržavati, primjerice, slabe materijalne prilike, stanje nužde, raniju neosuđivanost i sl.

Ako mislite poricati kazneno djelo, onda je taktika sasvim drugačija, no slažem se, angažirajte odvjetnika kaznenjaka s kojim ćete dogovoriti taktiku ovisno o dokazima koji Vas terete.

Podijeli ovu objavu

Hvala Vam na ovako iscrpnom odgovoru.

Inace, ostecenih strana nema jer je dug u potpunosti podmiren ali su odlucili podignuti kaznenu prijavu zbog uzimanja novca te krivotvorenje isprave.

Nisam nikada kaznjavan te idem kod odvjetnika kako bi sastavili prigovor odnosno zatrazili razgovor sa ZDO.Inace, bio sam u prostorijama PU i dao iskaz. 

Hvala jos jednom na odgovoru.

Lp.

Podijeli ovu objavu

, dtr0501 je napisao:

Inace, ostecenih strana nema jer je dug u potpunosti podmiren ali su odlucili podignuti kaznenu prijavu zbog uzimanja novca te krivotvorenje isprave.

Naknadno "saniranje" štete ne briše kazneno djelo, ali će se svakako cijeniti kao olakotna okolnost, sad da li baš za čistu uvjetnu osudu, pitanje je, ali sam mišljenja da bi u najgoru ruku u obzir mogla doći djelomična uvjetna osuda. Iili možete pokušati sa DORH-om dogovoriti rad za opće dobro.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio IvanaIvanić
      Eeej, ovo objavljujem iz usluge za kolegu pa je li mi netko može reći što učiniti povodom ovog slučaja. 
      Naime, moj kolega je bio kod svog kolege u trenutku kada su trojica inspektora upalo u kuću njegovog kolege i u pepeljari našli zapaljeni joint i još sastrane pola grama. Odveli su njih dvojicu zajedno sa bratom od njegovog kolege u postaju i ispitali. Moj kolega nije znao za ovih pola grama. Njegov iskaz u postaji je bio da je uzeo taj joint iz pepeljare samovoljno i pušio te da ga njegov kolega na to nije tjerao. Zatim su na teret kolege mu stavili da ugrožava njegovo zdravlje, a brata nisi ni naveli kao svjedoka na sudu. Zatim na sudu je moj kolega promjenio iskaz i rekao da je joint njegov bio i da je to pušio vani i da to nitko od njih nije ni znao da je vani pušio, a da onih pola grama koje su našli nisu bili njegovi. U početku je bio samo svjedok, ali zbog promjene iskaza sada je optuženik. 
      Zanima me što može učiniti povodom ovoga. Što reći na idućem sudu, s time da je ovaj drugi iskaz rekao u namjeri da si spasi kolegu zbog terećenja da je ugrožavao njegovo zdravlje iako ga nije tjerao da puši joint? 
    • objavio otpisani1
      Pozz,
      Molim strucnjaka (specijalista) za kazneno pravo. Osoba treba imati od 30-35 godina, da "jos grize". Definicija da "jos grize" znaci da nije medijski eksponiran odvjetnik, koji nece birati predmete, nego ce se zaloziti za isti kao da je jucer zavrsio Pravni fakultet, a 30-35 godina treba imati samo zato jer treba biti upoznat sa naprednim poznavanjem informatičkih tehnologija, primjer jest što znači "propagacija signala", ponude molim na mail credotehnologije@gmail.com
    • objavio Ruby_Danderfluff
      Zakon nije nov, ali s obzirom da se primjenjuje od ulaska RH u EU, možda nisu svi svjesni beneficija koje donosi, pa ovdje možete pročitati izvorni tekst zakona:
      Zakon o novčanoj naknadi žrtvama kaznenih djela
      Naime, Republika Hrvatska, na načelima društvene solidarnosti, naknađuje štetu žrtvama koje su pretrpjele teške tjelesne ozljede i narušenje zdravlja kao posljedicu namjernih kaznenih djela nasilja.
      Naknada iznosi do najviše 35.000,00 kn za izgubljenu zaradu, do najviše 70.000,00 kn zbog smrti bliske osobe i do 5.000,00 kn za troškove pogreba.
    • objavio Nida
      Ako se protiv nekog provodi istrazivanje od dorha,
      A okrivljenik smatra da je Nalog kojeg je donio drzavni odvjetnik protuzakonit kome se moze obratiti? Sudu? Izvanraspravnom vijecu?  Visem drzavnom odvjetniku? 
      Koji od tih tijela moze odgoditi izvrsenje Naloga i tko je duzan odgovoriti? 
      Moze li se u vezi Naloga pokrenuti Ustavna tuzba. 
      Pr.1 Drzavni odvjetnik donese Nalog po kojem ce okrivljenik dobiti pravo na iskaz jedino ako nema dusevnih smetnji i pritom odredi vjestake?
      ......jasno da je takav nalog diskriminitoran i protuzakonit i da svatko ima pravo na iskaz, ali kome se moze obratiti. 

PR.2. Drzavni odvjetnik donese Nalog prema kojem ce dokaznu radnju prvog ispitivanja provesti policija koja je kaznenu prijavu protiv okrivljenika i podnjela i to nakon sto je sud vec izveo nekoliko dokaznih radnji. 

Za kraj ukoliko neka osoba ima status osumnjicenika u jednom postupku 3g, a da pritom nije dao niti iskaz. Pritom napominjem da je sudcu podnesen Prigovor protiv odugovlacenja postupka na kojeg nije odgovoreno 4 mjeseca. Nema pravo uvida u spis niti kod suda? Kolike su njegove sanse za odstetu? Cisto teoretski....

Hvala

• objavio Nida
      Postovani,
      Moja ravnateljica je zabunom objavila na stranicama skole golu straznjicu jedne maloljetnice.
      Djevojcica se sagnula i ispala joj je straznjica, a ona je to objavila na stranicama skole, na slici je to u prvom planu i ne znam kako se dogodio taj propust.

Ugly. Djeca su to primjetila i pocela su se jako rugati djevojcici, a pritom su djelili tu sliku.

Net ko od roditelja je to prijavio pravobraniteljici za djecu i ona je nazvala ravnateljicu i jako se derala na nju i prijetila policijom i vijecem za elektronske medije i raznim kaznenim prijavima zbog obnazivanja maloljetnika.
      Nedugo nakon kontaktirala nas je i policija.
      Sto nam se sada moze dogoditi.

Inace radi se o starijoj maloljetnici ima 13g, a njoj to me smeta.
  • Online korisnici

• Napravi novi...