Jump to content
Folaw

Izbor upravitelja zgrade

Preporučene objave

Molim za mišljenje.

U zgradi XX se tek sada uvodi upravljanje suvlasničkim dijelovima od strane upravitelja-pravne osobe.

Zatraženo je više ponuda, a svaka od njih sadrži i odredbu da će se suglasnost suvlasnika smatrati postignutom u slučaju 51% glasova suvlasničkih dijelova. Dakle, nije riječ o izoliranom slučaju, već se tako navodi u svakoj dosad zaprimljenoj ponudi.

Nije li takvo što u suprotnosti s odredbama Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, koji u članku 44. stavku 4. propisuje da se odlucivanje o postavljanju i djelokrugu upravitelja smatra poslom izvanredne uprave, dok članak 41. definira poslove izvanredne uprave na način da za iste propisuje kao obveznu suglasnost SVIH suvlasnika?

Propuštam li nešto?

Hvala unaprijed.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama
prije 3 sati , Folaw je napisao:

Propuštam li nešto?

Čl. 375 povezan u ovom slučaju posebno s čl.378 st.2 a što je preneseno u članak 21 Kodeksa prema kojem se i ravnaju pravne osobe registrirane za djelatnost upravljanja zgradama. 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...