Jump to content

Preporučene objave

Pozdrav,

Pardon ako otvaram istu ili sličnu temu, no trebam savjet pod hitno.
Naime, prije 2 dana desila se situacija u kojoj je dotična osoba bez pitanja i svojom odlukom odlučila rušiti drva u šumi koja je u vlasništvu mog oca. Nakon saznanja što je učinjeno prvi dan, drugi dan je moj otac pozvao policiju, nakon što se počinitelj vratio da uzme sve što je prethodni dan porušio. Počinitelj je tvrdio da su drva i šuma u njegovom vlasništvu, a u katastru i svim drugim mogućim dokumentima vidljiva je međa i pravo vlasništvo navedene parcele. Nije priznao krivnju, te je napomenuo da će nastaviti sa rušenjem. Policija je napravila zapisnik. I sad me zanima koja je daljnja procedura?? Pretpostavljam da je potencijalni dogovor nemoguće oćekivati, stoga planiramo tužbu. Kako, i na koji način?? koji su očekivani troškovi??

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Policija će voditi kazneni postupak protiv onoga koji je rušio šumu u Vašem vlasništvu, te ćete unutar kaznenog postupka moći potraživati štetu u visini koja Vam je nastala. Ako Vas kazneni sud uputi u parnicu, tada ćete pokrenuti parnicu. Očekivani troškovi ovise o visini štete koju ste pretrpjeli, bit će tu vjerojatno potrebno provesti i vještačenje po vještaku šumarske struke koji će utvrditi visinu štete, to može biti nekoliko tisuća kuna, ali koji će Vam se troškovi vratiti u slučaju uspjeha u sporu.

Podijeli ovu objavu

Prije 13 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Policija će voditi kazneni postupak protiv onoga koji je rušio šumu u Vašem vlasništvu, te ćete unutar kaznenog postupka moći potraživati štetu u visini koja Vam je nastala. Ako Vas kazneni sud uputi u parnicu, tada ćete pokrenuti parnicu. Očekivani troškovi ovise o visini štete koju ste pretrpjeli, bit će tu vjerojatno potrebno provesti i vještačenje po vještaku šumarske struke koji će utvrditi visinu štete, to može biti nekoliko tisuća kuna, ali koji će Vam se troškovi vratiti u slučaju uspjeha u sporu.

Zahvaljujem na odgovoru. Sad ne znam da li mi trebamo kontaktirati policiju o daljnjim koracima ili ćemo dobiti neku povratnu informaciju kada započne kazneni postupak. Nismo dobili barem kopiju zapisnika, stoga ne znam što je napisano. Osim da zatražimo isti u PU...

Podijeli ovu objavu

Možete tražiti zapisnik u PU, platite pristojbu i bit će Vam izdan. Izvide vodi Općinsko državno odvjetništvo, oni će Vam dati sve druge informacije (oni daju nalog policiji, policija saslušava osobe i utvrđuje činjenice, na temelju istih se ako ima osnove da je počinjeno kazneno djelo podiže optužnica, o kojoj ćete biti obaviješteni i moći ćete sudjelovati kao oštećenik u kaznenom postupku).

Podijeli ovu objavu

Prije 9 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Možete tražiti zapisnik u PU, platite pristojbu i bit će Vam izdan. Izvide vodi Općinsko državno odvjetništvo, oni će Vam dati sve druge informacije (oni daju nalog policiji, policija saslušava osobe i utvrđuje činjenice, na temelju istih se ako ima osnove da je počinjeno kazneno djelo podiže optužnica, o kojoj ćete biti obaviješteni i moći ćete sudjelovati kao oštećenik u kaznenom postupku).

Hvala! Maloprije sam kontaktirala šumarskog inspektora, te mi je rečeno da ukoliko šteta nije veća od 5.000,00kn da se ne isplati ulaziti u bilo kakakv sudski spor jer su troškovi tužbe puno veći. A šteta sigurno ne prelazi navedenu cifru. Nije toliko bitna ni nadoknada štete, koliko neko osiguranje zbog prijetnje počinjtelja da će i dalje rušiti drva u našoj šumi. Nebih htjela da ostane na ovome, pa da za mjesec dana napravi isto, i opet nikome ništa. Čekam neku povratnu informaciju policije, jer trenutno nemam pojma u kojoj je fazi u ovih tjedan dana nastala situacija.

Podijeli ovu objavu

Ako policija i državno odvjetništvo budu vodili kazneni postupak, tada Vi nikakve troškove sudskog spora nećete imati, a moći ćete postaviti imovinskopravni zahtjev unutar kaznenog postupka. Međutim, čak i da je šteta manja od 5.000,00 kn, svi eventualni troškovi koje biste imali vođenjem postupka bi u slučaju uspjeha u sporu pali na teret protivne strane (Vi biste ih predujmili, a on bi Vam ih morao vratiti ako bi izgubio sudski spor, sada govorim o eventualnom građanskom postupku radi naknade štete, u kaznenom postupku do nikakve naknade troškova Vama ne bi došlo).

Podijeli ovu objavu

Prije 5 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako policija i državno odvjetništvo budu vodili kazneni postupak, tada Vi nikakve troškove sudskog spora nećete imati, a moći ćete postaviti imovinskopravni zahtjev unutar kaznenog postupka. Međutim, čak i da je šteta manja od 5.000,00 kn, svi eventualni troškovi koje biste imali vođenjem postupka bi u slučaju uspjeha u sporu pali na teret protivne strane (Vi biste ih predujmili, a on bi Vam ih morao vratiti ako bi izgubio sudski spor, sada govorim o eventualnom građanskom postupku radi naknade štete, u kaznenom postupku do nikakve naknade troškova Vama ne bi došlo).

Rekla mi je šumarska inspektorica da ukoliko policija utvrdi da je zaista riječ o krađi, da tada pokreće kazneni postupak, tada se angažira sudski vještak koji će utvrditi štetu, te se slučaj prosljeđuje također šumarskom inspektoru...Znači ja moram vjerojatno čekati neku obavijest od strane policije...netko mi je spomenuo već prije da bih trebala donijeti posjedovni list na policiju da potvrdim da se radi o našoj šumi. Tisuće pitanja, a sve je tak teško saznati.

Podijeli ovu objavu

, mBlonde je napisao:

..netko mi je spomenuo već prije da bih trebala donijeti posjedovni list na policiju da potvrdim da se radi o našoj šumi. Tisuće pitanja, a sve je tak teško saznati.

Točno, samo što policija ne utvrđuje granice čestica.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio erinerin
      Sava osiguranje odbija isplatiti štetu nastalu u prometnoj nezgodi. Slijedeći korak mi je tužba nadležnom sudu. Zanima me koja je procedura kod popravka automobila? Ja sad o svom trošku popravljam i onda na sudu tražim naknadu točno navedenu na računu? Ili ipak sud određuje koliki je iznos štete neovisno o tome kod koga sam ja i za koliko popravila automobil? Također me zanima imam li ja pravo tražiti od Save da mi dostave fotografije od procjenitelja (da ne bi poslije na sudu bilo da fotografije proguta mrak).
    • objavio Matrix
      Napomena:Izdavači i autori ne snose nikakvu odgovornost za eventualnu štetu koja može nastati zbog uporabe ovog predloška
    • objavio Zeljko2401
      Molio bi neki savjet ili bilo šta da mi može pomoći.
      Naime prije 3 mjeseca sam upao u kuću jednog poznanika kroz pritvoren prozor i pokušao sam otuđiti 2 daljinska od televizora, kabel od televizora, neki džepni sat,jedan stariji mobitel pa čak i televizor. Jedan prijatelj koji je vozio je bio spavao u autu dok sam ja unosio te stvari u auto koji glasi na njega. Oboje smo bili u jako alkoholiziranom stanju (popili smo svaki više od 4-5 piva i na to još skupa oko 2 litre rakije kod jednog prijatelja doma koji može potvrdit)
      Kod mene u džepovima su našli samo te daljinske, ostatak stvari (osim televizora koji je ostao u kući) sam donio u njegov auto dok je on spavao.
      Policija nas je uhvatila u dvorištu i odvela u stanicu, svakog posebno. Tereti me se za za kazneno djelo protiv imovine-krađom i sud je donio prijednog da me se kazni kaznom zatvora u trajanju od 8 mjeseci.
      Zanima me dali ima neko neki savjet u vezi pisanja žalbe koji imam pravo podnjet u roku 8 dana i dali netko zna dali bi mi moglo pomoći sto su nas oko 5 sati ujutro priveli u stanicu a dali nam puhati alkotest tek oko 10.30 sati. S tim da su mene i njega razdvojili jer smo bili u hodniku policiske postaje svaki na svom kraju je sjedio, a razgovarali smo pa su mene stavili tamo u sobu sa rešetkama u PP (neznam kako se zove ta soba). 
      I još uz to me je prilikom vođenja u tu sobu policajac nabio u zid, te kasnije dok sam tražio vodu policajac mi ju je odbio donjeti i kad sam ga pitao da kao nemam prava na vodu odgovorio mi je "nemas ti nikakvih prava" 
      Nesvjesno sam uradio taj čin krađe pod velikim utjecajem alkohola jer se sječam tek djela gdje sam sjedio u policiskoj postaji u hodniku.
      Piše da sam svjesno napravio krađu, a tek nakon 5 sati (od toga sam spavao najmanje 2 i pol do 3 sata u sobi sa rešetkama) su mi izmjerili 1,01 promila u krvi.
      Ako ko mi može pomoči ili dat neki savjet bio bi mu neizmjerno zahvalan.
      Znam da sam napravio glupost i da moram odgovarati,al nikad nisam krao i 8 mjeseci da provedem u zatvoru bi me uništilo do kraja jer živim težak život, imam 22 godine, nezaposlen sam i živim sa roditeljima i 4 brata a zarađivam na crno gdje se nađe posla.
      Hvala svima koji pomognu savjetom ili bilo čim šta bi mi moglo pomoči.
    • objavio And Zox
      Ovako, moja je svekrva uplasena da ce joj Banka sjesti na 1/4 kuce, na kojoj je upisan njen bivsi muz, od kojeg je rastavljena vec 30 godina, ali taj dio kuce je jos uvijek glasio na njega u trenu njegove smrti. Poslije njegove smrti saznalo se da ima dugova, oko 12 tis eura, mozda i vise, to se ne zna tocno koliko. Imao je on i zemju, 2-3 gradilista i nesto sume u unutrasnjosti u trenu smrti.
      Da li postoji neka zakonska regulativa da se vjerovnici/drzava, ili kome je vec bio duzan, naplate od prodaje njegove zemlje, a da svekrvu ostave na miru, posto ona zivi u svojoj kuci i naravno da ne zeli da je banka istjera iz kuce zbog te 1/4, 
      kome se obratiti za pravno savjetovanje. Naslijednici bi mu bili  po zakonu njegovi sin i kcer, koji ne zele ni nasljedstvo ni dugove. Ostavinska rasprava jos nije bila, i nitko od djece ne zeli je pokrenuti, jer su culi da onaj koji pokrene
      ostavinsku, taj mora placati sve troskove postupka, i preuzima automatski pokojnikov dug.
      Osim te zemlje i sume, imao je i trosoban stan, kojeg je darovnim ugovorom poklonio bivsoj snahi deset dana prije smrti. Ali od tog stana nece biti naplate, jer se bivsa snaha osigurala kod odvjetnika da se stan ne dira zbog dugova. Ima li kakve nade za svekrvu da izbjegne dozivotno placanje tudjih dugova?

• objavio mimi1896
      Pozdrav, 
      dostavom tuzbe duzan sam odgovoriti pismenim putem na nju. Radi se o povecanju alimentacije za 600 kuna za koje ja nemam mogucnosti. Ja boravim i radim u Njemackoj dok je djete kod majke u Hrvatskoj. Pa me zanima dali mogu bez odvjetnika sastaviti odgovor gdje cu priloziti sve papire o primanjima i rashodima koje imam ili ipak moram angazirati odvjetnika?
  • Online korisnici

No members to show

• Napravi novi...