Jump to content

Kupnja nekretnina i zabilježba


natcy

Preporučene objave

Pozdrav svima,

imam jedno pitanje. Naime, kupila bih jedan stan ali u vlasničkom listu kojeg sam izvukla preko e-građani stoji "ZABILJEŽBA, SPOR, TUŽBA RADI UTVRĐENJA BRAČNE STEČEVINE, UTVRĐENJA OSTAVINSKE IMOVINE I UTVRĐENJA VLASNIŠTVA 14.06.2019, i čl. 81. Zakona o zemljišnim knjigama zabilježuje se postojanje spora na 1/6 dijela nekretnine koji se vodi između XX kao tužiteljice spram YY kao tuženog do pravomoćnog okončanja postupka koji se vodi kod Općinskog suda u X pod posl. br. xx." (između kćeri i oca)

Naime, gospodinu je umrla žena i na vlasničkom listu se samo on vodi kao vlasnik stana. 

Pod "Teretovnica" stoji iznos koji bi još trebao platiti, odnosno ima kredit pod hipotekom za taj stan koji bi sada u cijelosti zatvorio te dobio brisovno očitovanje kako bi imao vlasnički list bez tereta, odnosno kako bismo mi dobili čiste papire.

Stoga, s obzirom na taj spor i tu hipoteku, koliko je to nepovoljno za mene kao kupca? Da li je to sve rješivo ili izuzetno komplicirano? Koliko bi mogao potrajati taj spor?

Naime, gospodin je rekao da radi na tome sa odvjetnikom te da je u procesu rješavanja istoga...

 

Unaprijed hvala na odgovoru i lijep pozdrav!


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija