Jump to content

Potvrda o nekažnjavanju


Medo_sl

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

I mene zanima nesto,2013 godine u francuskoj sam bila jednu noc u zatvoru zbog kradje i prije dvije godine sam izvadila potvrdu o ne kaznjavanju bez problema,i sad kad sam predala za drugu su mi rekli da je ne mogu dobiti,jer im je doslo nesto iz francuske za mene i dok ne prevedu papire te iz francuske ne mogu je dobit,zanima me dali ce to sta uticat na moju potvrdu o ne kaznjavanju dali ce biti obiljezena tom kradjom ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

U potvrdi o tome da se ne vodi kazneni postupak (kolokvijalno potvrda o nekažnjavanju) pravomoćno okončan postupak nije vidljiv, tamo se iskazuju samo postupci u tijeku.

U izvatku iz kaznene evidencije moguće je evidentirati pravomoćnu presudu kaznenog suda druge države pod uvjetom da je ista dostavljena Ministarstvu pravosuđa RH (čl. 4. st. 2. Zakona).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, G-man je napisao:

U potvrdi o tome da se ne vodi kazneni postupak (kolokvijalno potvrda o nekažnjavanju) pravomoćno okončan postupak nije vidljiv, tamo se iskazuju samo postupci u tijeku.

U izvatku iz kaznene evidencije moguće je evidentirati pravomoćnu presudu kaznenog suda druge države pod uvjetom da je ista dostavljena Ministarstvu pravosuđa RH (čl. 4. st. 2. Zakona).

Poštovani, nisam sigurn dali na pravom mjestu postavljam svoja pitanja.

Zbog nametljivoga  ponašanja prema predstavnici ulaza dobijo sam kaznu 3 mjeseca zatvora uz rok kušnje godinu dana kazna je istekla 03.10.2019.Moje pitanje je dali potvrda o nekažnjavanju u svrhu zaposlenja je čista.

Drugo pitanje molim savjet kako se postaviti i dali ju zbog takovog iznošenja pred stanarima mogu prijaviti obzirom da dotična je još uvijek predstavnik stanara i pri svakome sastanku stanara,ako slučajno postavim kakvo pitanje vezano za stanje u stubištu odgovorom mi uzvrati:Da su njoj nadležni neznam tko savjetovali da se drži što dalje od mene.I naglasi pred ljudima da sam osudenik sa 3 mjeseca zatvora uz godinu dana kušnje.

napominjem nigdje u presudi nema zabrane pristupa prema njoj ali ipak,ako što trebam vezano za stanje u stubištu odjavu članova vode izbjegavam ne zvonim joj po vratima već šaljem poruke na koje se pretežno ogluši ili kad je sretnem vani reknem joj.

zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smije, jer se sudske presude izriču u ime Republike Hrvatske, i to javno. Prije je ljudima kojima se ovo događalo stajalo na raspolaganju da tuže onoga tko ih blati privatnom tužbom za kazneno djelo predbacivanja kaznenog djela, a zatim nakon toga za kazneno djelo teškog sramoćenja. No sada ni jedno ni drugo ne postoji u Kaznenom zakonu i eventualno možete tužiti gospođu za uvredu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Smije, jer se sudske presude izriču u ime Republike Hrvatske, i to javno. Prije je ljudima kojima se ovo događalo stajalo na raspolaganju da tuže onoga tko ih blati privatnom tužbom za kazneno djelo predbacivanja kaznenog djela, a zatim nakon toga za kazneno djelo teškog sramoćenja. No sada ni jedno ni drugo ne postoji u Kaznenom zakonu i eventualno možete tužiti gospođu za uvredu

Ovo eventualno tužba za uvrede koji bih ishod mogla očekivati,dali imate kakvih saznanja u takvim ili sličnim slučajevima,ako ću tužiti pa parnicu izgubiti još u troškove se baciti onda bolje da sve što mi bude potrebno vezano za njen rad kao predstavnice tražim meilom ili porukama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Neće vas više smjeti prozivati kriminalcem nakon što nastupi tzv. pravna rehabilitacija, a što će biti protekom 3 godine od isteka roka provjeravanja iz uvjetne osude. Do tog trenutka može.

Bilo bi bolje suzdržati se komunikacije s dotičnom osobom, da vam ne "naljepi" još kakvu prijavu, a onda i osudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija