Jump to content

NASLJEDSTVO KUĆE I OKUĆNICE NAKON SMRTI OCA


greggal

Preporučene objave

Pozdravljam!

Otac nam je preminuo. Pravo na nasljedstvo i podjelu kuće i okućnice, na čijem je imenu (očevom)  sve, pravno imaju 4 osobe. 

Majka  i ja koji smo na istoj adresi kuće i okućnice već 40ak godina te dvije mlađe sestre koje su promijenile adresu udajom unazad 20 ak godina. 

pri nasljeđivanju istog tko od nas ima pravo na koliki i kakav dio. 

Što majka može nasljediti, što ja, a što sestre koje su van adrese stanovanja, s tim da svak od nas želi svoj dio bez odricanja u korist nekog drugog ili uzimanja nužnog dijela?

 

 Zahvaljujem unaprijed! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , greggal je napisao:

Pozdravljam!

Otac nam je preminuo. Pravo na nasljedstvo i podjelu kuće i okućnice, na čijem je imenu (očevom)  sve, pravno imaju 4 osobe. 

Majka  i ja koji smo na istoj adresi kuće i okućnice već 40ak godina te dvije mlađe sestre koje su promijenile adresu udajom unazad 20 ak godina. 

pri nasljeđivanju istog tko od nas ima pravo na koliki i kakav dio. 

Što majka može nasljediti, što ja, a što sestre koje su van adrese stanovanja, s tim da svak od nas želi svoj dio bez odricanja u korist nekog drugog ili uzimanja nužnog dijela?

 

 Zahvaljujem unaprijed! 

Svi nasljednici neovisno o adresi gdje trenutačno žive i od kada, s 1/4, s tim da majka može tražiti 1/2,(bračna stečevina) i u drugoj da sudjeluje u podjeli s djecom, dobiti ćete upute kod JB,

Moj odgovor je utemeljen na sličnom iskustvu a ne pravnom znanju, !!?, eksperti u ovom forumu sigurno će reći svoje,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , kira je napisao:

Svi nasljednici neovisno o adresi gdje trenutačno žive i od kada, s 1/4, s tim da majka može tražiti 1/2,(bračna stečevina) i u drugoj da sudjeluje u podjeli s djecom

 

prije 11 sati , kira je napisao:

Moj odgovor je utemeljen na sličnom iskustvu a ne pravnom znanju, !!?

Iskustva su vrlo bitna:idemo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija