Jump to content

Pušenje trave na radnom mjestu


anonimno

Preporučene objave

Ne, to uopće nije dobar vic. Najozbiljnije pitam što mogu učiniti i kome prijaviti puštenje trave na radnom mjestu. Ne interesiraju me pobornici konzumacije takvih droga i molim ih da ostanu postrani, te se uzdrže od odgovaranja i provociranja. Za mene je ozbiljan problem doći u ured u kojem sve smrdi na travu i želim to prijaviti.

Stoga molim malo ozbiljnosti.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... a covjek pita ozbiljno.

 

Uzivanje opojnih droga kazneno je djelo.

 

Da bi uistinu netko mogao prijaviti takovo djelo u vlastitoj okolini, te da bi sve uistinu imalo rezultata, nije dovoljan samo poziv policiji.

 

Za takve se stvari treba osobno otici kod inspektora u policiji koji je zaduzen za opojne droge, tocno sve opisati, izvrsiti prijavu (moze biti i anonimna), te dogovoriti nacin na koji ce sudionici takvog djela biti uhvaceni "na dejlu".

 

To nije nimalo jednostavno. Medjutim, sve detalje cete dobiti u policiji kod davanja prijave.

 

Medjutim, ono sto Vam se moze dogoditi jesu vrlo ozbiljna i nimalo saljiva pitanja o tome zasto ih prijavljujete, zasto ih niste prije prijavili te da li sami konzumirate opojne droge.

 

Budite svjesni tih cinjenica kada razgovarate sa inspektorom. To su sasvim uobicajena i normalna pitanja ... ali ih morate ocekivati.

 

Ukoliko ste ikada imali probkema (a nadam se da niste) sa opojnim drogama, morate znati da ste u tom slucaju u njihovoj evidenciji te da se u tom slucaju takva prijava drugacije moze tumaciti.

 

Jos nesto ... budite sigurni da ce svi koje prijavljujete znati tko ih je prijavio. Policija im to nece reci, ali ce sami zakljuciti.

 

P.S. Ako ih policija ulovi na djelu sa opojnim drogama, sankcije mogu biti prilicno rigorozne s obzirom da se radi o radnim prostorijama poduzeca ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Da, pitam ozbiljno. Poslovni partneri dolaze u prostorije firme u radno vrijeme, napomenuo sam da se pušenje trave odvija poslije radnog vremena. Ja sam to zamijetio posve slučajno. Poslodavac se tome protivi ali je radi 'mira u kući' dozvolio isto poslije radnog vremena, kad je većina kolega napustila urede.

Pokušati ću taj problem riješiti sa poslodavcem, a ako ne pomogne prijaviti ću ih.

Još jednom hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takve stvari mogu jedino valjda raditi još u nekoj PR ili marketing agenciji .

je napisao:

Hvala na odgovoru. Da, pitam ozbiljno. Poslovni partneri dolaze u prostorije firme u radno vrijeme, napomenuo sam da se pušenje trave odvija poslije radnog vremena. Ja sam to zamijetio posve slučajno. Poslodavac se tome protivi ali je radi 'mira u kući' dozvolio isto poslije radnog vremena, kad je većina kolega napustila urede.

Pokušati ću taj problem riješiti sa poslodavcem, a ako ne pomogne prijaviti ću ih.

Još jednom hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mami i tati, šta te boli briga šta netko radi poslje radnog vremena.

 

Šta si toliki xxxxxxxx da čovjeku ideš raditi probleme zbog marihuane pa da isti dobije kaznenu evidenciju. Da dila ili se bavi ozbiljnim kriminalnim radnjama još bi te i razumio.

 

Osnovno je pitanje da li to utječe na posao ili ne. Ako da reci to poslodavcu.

 

Ti mora da si neka teška xxxxxx

 

A možda ti xxxxxxxxxxx.

 

(post editirao moderator)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je misljenje vecine i logicki zakljucak slijedi da sve pustis svojim tokom.

Nije to neki veci prekrsaj,eto u Nizozemskoj je to dozvoljeno.......a i nisi ih zatekao na radnom mjestu.....nemoj si komplicirat zivot oko budalastine. :mir::mir::mir::mir::mir::mir: :sex:

Nego mozda se oni tako napuseni seksaju? da li si i tom razmisljao? To je vec sirenje nemorala i bludne radnje,cudoredje i tako dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li postoje još ljudi koji se bave takvim stvarima kao što je prijavljivanje policiji da li netko #### joint poslje radnog vremena, a osobito ako ne radi u nekoj javnoj instituciji, sudu, već u privatnoj firmi (da nije dizajnerski studio) i još k tomu to ne smeta vlasniku ?

 

Dobro ti je rekao ovaj prije, ako to utječe na posao i kvalitetu rada, odnose sa klijentima, tebe spriječava u tvom radu još mi je to i razumljivo.

 

Također bi mi bilo razumljivo da loži kamin sa travom, da dila, koristi teške droge na radnom mjestu, radi narko seanse...

 

Ali ako čovjek zapali poslje radnog vremena, a nije neki problematičar i to radi na vlastitu odgovornost, zar si ti u stanju prijaviti ga policiji zbog toga ?

 

Napravit ćeš čovjeku probleme od kojih će se morat "sapirat" i obilježit ćeš ga u policijskim evidencijama za dugi niz godina, ako ti se prije toga neće nasmijati u stanici i poslat te da se malo prošećeš. Policija ima pametnija posla nego lovit rekreativce po firmama.

 

Ajde budi pametan, razmisli malo o dubini svoje gluposti i popričaj sa čovjekom pa mu reci da te to smeta prije nego se odvažiš na takav "herojski" čin.

 

Budi kolegijalan i nemoj ljudima podmetat nogu i zabadat nož u leđa da ti se takve stvari ne odbiju od glavu u budućnosti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma kako netko može reći da to ne utječe na posao?!! Naravno da utječe. Osima ako nisi u sferi nekih kreativnih zanimanja gdje si oni koriste metodu samozavaravanja lijenog mozga.

Ako dotični pak misli da mu to povećava radni učinak tj. najvjerojatnije kreativnost, onda nek #### u parku ili gdje već.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posve si u pravu. Evo, da priznam, kao pravnik, jednom sam u popodnevnim satima sastavljao prijatelju jedan prilično važan ugovor. Po prvi puta, povukao sam nekoliko dimova dok sam radio. Prije-sve sam odrađivao savršeno. Nakon tih par dimova, počeo sam filozofirati-ako hoćeš, možemo ovako, a možda bi ti bilo bolje ovako, jer, znaš u pravnoj teoriji ti je ovo ovako, a ja mislim da bi bilo moguće postaviti ovako.... Kad sam zastao i malo "slušao samog sebe", stao sam i dovršio posao slijedećeg dana. NIKAD VIŠE! Mogao sam čovjeku prouzročiti ozbiljnu štetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čast izuzecima, ali većina vas je hrpa jadnika. Nakon desetak godina provedenih po inozemnim uredima, mogu samo reći da nisam nailazio na probleme ovakve prirode dok se nisam odlučio vratiti na svoju zemlju.

Moja kolegijalnost i odnosi s kolegama nemaju nikakve veze sa protuzakonitim činom. Barem toliko bi trebalo biti jasno svima vama koji se još nepodojeni usuđujete davati pametne komentare. Baš me zanima dokle ćete u životu dogurati.

Sretno vam bilo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

(da nije dizajnerski studio) i još k tomu to ne smeta vlasniku ?

 

 

 

EEEEEEEEEE 0ovo je dobro! Ako su to neki dizajneri ili umjetnici sve im je oprosteno,pa ljudi traze isnspiraciju.

A ovaj sto je pisao ugovor napusen- pa lijepo ti je objasnjeno da se ovdje radi o pusenju nakon radnog vremena-znaci ne moze im doci nikakav ugovr kad su zavrsili s poslom i nema stete.

:pivo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto smrdi !!!

 

Jel' to netko pustio goluba ili maloprije ugasio pljugu.

 

Pitanje za 16.000 kn:

 

U firmi u kojoj se ozbiljno radi, rizle ima obvezu donositi

 

a. direktor kao odgovorna osoba

b. poslovni partneri i prokurista

c. rizle su uvijek u kuhinjiu donjoj desnoj ladici d. #### se na nargilu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

UUUU, dobri su.

 

Ali pazi ti koja se rasprava odvija u forumu Radno pravo. Indikativno, jer to i je jedno od prava na radu.

 

Laicima, koji su se tek nedugo okačili na ovaj forum, moramo objasniti da je duvanje na radnom mjestu jedno od Ustavom zajamčenih ljudski prava i temeljnih sloboda, kao pravo na rad.

 

Npr., pušenje na radnom mjestu nikako ne može biti razlog za redovan otkaz uvjetovan skrivljenim ponašanjem radnika ili izvanredan otkaz.

 

Dapaće, ukoliko postoji radničko vijeće, poslodavac se dužan konzultirati sa istim po pitanju kvalitete marihuane i izraditi studiju utjecaja na okoliš. Ukoliko radnik dobije otkaz po toj osnovi, dužan je na rizli napisati zahtjev za zaštitu prava, a koji je poslodavac dužan popušiti u roku od 15 dana i očitovati se.

 

Čak sindikati predviđaju to isto kolektivnim ugovorima, u dijelu koji se odnosi na obvezni dnevni launge odmor. Dakle, poslodavac je dužan osigurati dnevni odmor u minimalnom trajanju od 30 minuta, to trudnice prevode u stanku za dojenje. Zašto ? Zato što neiskusni imaju 10 minuta za motanje, 10 da popuše i 10 da popričaju o dojmovima nakon.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve dok zakonima RH ne bude "blagoslovljeno" konzumiranje i posjedovanje opojnih sredstava, ponašanje osoba iz prvoga posta podliježe sankcijama (prekršajnim i kaznenim)..

 

ovim ne ulazim niti otvaram raspravu da li je to ok ili nije, već govorim kako je to trenutno kod nas..

 

dok je tako, tema se zaključava, jer je otišla u potpuno krivom smjeru..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija