Jump to content

Tuđe cijevi od kanalizacije na našem posjedu


Lina83

Preporučene objave

Poštovani,

prije 15-tak godina dozvolili smo odvodnju otpadnih voda dvijema susjednim kućama preko našeg zemljišta. U to vrijeme kanalizacija nije prošla njihovom ulicom pa smo im izašli u susret i dozvolili postavljanje kanalizacijskih cijevi duž cijelog našeg posjeda. Danas sa odmakom svijesni smo koliko je taj čin bio nepromišljen.  Od vlasnika smo tražili da se spoje na kanalizaciju u svojoj ulici koja je već duži niz godina dostupna al oni to odbijaju. Ovim putem vas molim za savjet što učiniti, koja su naša prava te dali im možemo zabraniti odvodnju i primorati ih na izmještaj cijevi sa čestice. Tko podnosi zahtjev za izmještajem i dali se novčano tereti osobu koja je zahtjev podnijela. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Lina83 je napisao:

. Danas sa odmakom svijesni smo koliko je taj čin bio nepromišljen. 

Da, to tako obično bude, no

prije 10 sati , Lina83 je napisao:

Od vlasnika smo tražili da se spoje na kanalizaciju u svojoj ulici koja je već duži niz godina dostupna al oni to odbijaju.

ako već odbijaju a služnost ne mogu osnovati putem suda prema odredbama čl.225 ZVDSP-a, bilo bi dobro da im ponudite (po mogućnosti putem odvjetnika) osnivanje prava kućne služnosti pravnim poslom u kojem ćete navesti određeni iznos zakupnine kao naknadu za iskorištavanje nekretnine temeljem čl.196 a ukoliko isto ne žele tražite izmještaj cijevi pa se možda smekšaju i spoje u svojoj ulici. Ovo je bitno poradi toga što navodite "prije petaestak godina" jer istekom 20 mogu tražiti osnivanje prava služnosti dosjelošću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav

nažalost i ja sam bio tako bedastili dobar pa sam i ja za sličnu stvar dopustio.

sve je to lijepo zakon ovaj zakon onaj i ti se poveseliš već ako neće izmjestit cijevi 

neka plaćalu . Pošto sam imao sličan  spor i j ja sam  se uhvatio za te članke međutim 

sud drugačije razmišlja  jesi dozvolio -jesam i ti se nakon 15 godina žališ što bi htio  ponavlja 

pa ti si dozvolio . možda je najjeftinije da Vi na njihovom terenu iskopate i vratite u prvobitno stanje teren

a ako ni to ne uspije pokušajte  s odvjetnikom. mislim da ih je nemoguće izvadit ako druga strana nije jako bedasta 

postupite vrlo mudro lagano i jako pomalo s vrlo prijateljskim govorom i onda možda uspijete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija