Jump to content

Pronevjera


Raul Mikeli

Preporučene objave

Postovani

Prije 2 dana sam uzeo na poslu utrzak od 18000 kn. Jucer sam poslao poruku šefu sa priznanjem da sam uzeo. Šef je sa tom mojom porukom otisao na policiju i prijavio me(po nalogu njegovog sefa). Danas sam otisao sam u policijsku postaju na razgovor,ali su dali poziv za sutra ujutro u 9 na razgovor. 

U razgovoru sa reg.direktorom rekao mi je da mi savjetuje da sutra potpisem sporazumni otkaz koji je poslan na mjesto gdje radim. 

Sto mi je ciniti u policiji,a sto na poslu? Dali ce mi to biti veliki problem prilikom sljedeceg zaposlenja?

Svjestan sam da sam napravio jako veliku stetu te sam ju priznao,a novac nazalost potrosio na kocku u jednom danu te ga nemam vise. Spreman sam ga vratiti u ratama kako budem mogao.

Nikada nisam osudjivan,imam kredit,blokiran sam...znaci sve najgore. 

Ako moze brza pomoc jer do sutra ujutro moram znati sta napraviti. 

Hvala puno

uređeno: od Raul Mikeli
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče otkaza, nije moje područje, ali tu ćeš morati vidjeti kakav je to sporazum, tj. što će u njemu pisati (hoće li se referirati na pronevjereni novac i sl.). Otkaz ne možeš izbjeći, ali ako se u sporazumnom dogovoriš za vraćanje novca, to će ti koristiti u kaznenom postupku.

Što se tiče policije, možeš se braniti šutnjom ili iskazivati. Ako si voljan vratiti novac, bolje je iskazivati, opisati situaciju i razloge i reći da ćeš vratiti novac. To ne umanjuje djelo koje si počinio, ali postupak će biti blaži i brži. To ti je bitno i za buduće zaposlenje, jer što prije postupak bude gotov, prije će uvjerenje (koje ti treba za posao) biti čisto (u njemu se pokazuju samo postupci u tijeku, ne oni gotovi).

Naravno, ako ćeš negirati, onda ništa od ovoga ne vrijedi i na policiji se najbolje braniti šutnjom. To možeš i sam, a na sudu ćeš morati imati odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , drot13 je napisao:

Što se tiče otkaza, nije moje područje, ali tu ćeš morati vidjeti kakav je to sporazum, tj. što će u njemu pisati (hoće li se referirati na pronevjereni novac i sl.). Otkaz ne možeš izbjeći, ali ako se u sporazumnom dogovoriš za vraćanje novca, to će ti koristiti u kaznenom postupku.

Što se tiče policije, možeš se braniti šutnjom ili iskazivati. Ako si voljan vratiti novac, bolje je iskazivati, opisati situaciju i razloge i reći da ćeš vratiti novac. To ne umanjuje djelo koje si počinio, ali postupak će biti blaži i brži. To ti je bitno i za buduće zaposlenje, jer što prije postupak bude gotov, prije će uvjerenje (koje ti treba za posao) biti čisto (u njemu se pokazuju samo postupci u tijeku, ne oni gotovi).

Naravno, ako ćeš negirati, onda ništa od ovoga ne vrijedi i na policiji se najbolje braniti šutnjom. To možeš i sam, a na sudu ćeš morati imati odvjetnika.

U sporazumnom ugovoru ne pise nista o vracanju novca,vec ja moram navesti razlog tj zaokruziti od ponudjenog. 

Nista sutra jos jednom navesti sve kako je bilo i dogovoriti se za povrat novca. 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Kazneno djelo počinjeno na štetu poslodavca je, u pravilu, validan razlog za izvanredni otkaz ugovora o radu, stoga nuđenje varijante sporazumnog raskida ugovora o radu mi se čini kao dobra gesta poslodavca, jer će vas poštedjeti komplikacija prilikom idućeg zaposlenja.

U kaznenom postupku najbolje se braniti priznanjem, jer ako ste sve priznali poslodavcu, čemu sada ići kontra? Uz priznanje, kajanje i dogovor glede povrata otuđenog, smatram da postoji dobra šansa za uvjetnom osudom. Cifra nije prestrašna i dade se riješiti kroz obročno plaćanje, za što naravno trebate pristanak poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija