Jump to content

Povećanje iznosa alimentacije


Tipkalo

Preporučene objave

Poštovani, može info kod koje institucije osoba treba tražiti povećanje alimentacije zbog starosti djeteta. Dakle, razvod je bio kad je dijete imalo 10 godina, sad ima 15 godina. Nakon 13. godine bi se trebao povećati minimalni iznos, pa me zanima gdje se to treba tražiti (jer se nije automatski povećao). Također, ako se zadnje dvije godine plaćao manji iznos od minimalnog, hoće li otac trebati platiti i tu razliku?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao roditelj s koji dijete živi morate pokrenuti postupak utvrđivanja povećanja iznosa uzdržavanja. Ovaj postupak se pokreće podnošenjem prijedlogom za povećanje iznosa uzdržavanja, a u kojem je potrebno dokumentirati povećanje troškova s obzirom na veće potrebe Vašeg djeteta. Sud će donijeti novu izmijenjenu odluku, ako za to budu ispunjeni uvjeti, odnosno ako utvrdi da su potrebe djeteta povećane, a roditelj je u mogućnosti plaćati takav veći iznos uzdržavanja. Odluku o povećanju iznosa uzdržavanja sud donosi također u obliku presude, te u njoj određuje dan od kojega povećani iznos uzdržavanja treba plaćati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
, Tipkalo je napisao:

Poštovani, može info kod koje institucije osoba treba tražiti povećanje alimentacije zbog starosti djeteta. Dakle, razvod je bio kad je dijete imalo 10 godina, sad ima 15 godina. Nakon 13. godine bi se trebao povećati minimalni iznos, pa me zanima gdje se to treba tražiti (jer se nije automatski povećao). Također, ako se zadnje dvije godine plaćao manji iznos od minimalnog, hoće li otac trebati platiti i tu razliku?

Unaprijed hvala

Mene zanima kako se pise i kome ako zelim pokrenut postupak za smanjenje alimentacije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija