Jump to content
SlackBladder

Otvaranje kampa na obali

Preporučene objave

U potrazi sam za zemljištem, koje bih koristio za iznajmljivanje parcela za kampiranje. Zemljište bi trebalo biti na samoj obali, a na njemu će biti recepcija i sanitarni čvor, a nakon nekoliko godina vjerojatno i bungalovi, mobilne kućice te koji ugostiteljski objekt.
Po internetu ne mogu naći puno informacija, a još mi je podosta upitnika nad glavom vezano za navedeno. Niže su moja pitanja, a slobodno se ubacite i s pokojim savjetom :).

1. Kakvo zemljište je potrebno (vrsta/namjena)
2. Što točno označavaju T1, T2 i T3 oznake vrste zemljišta i koja su im ograničenja, nailazim na različite odgovore po internetu
3. Koje vrste zemljišta je moguće prenamijeniti u vrstu iz prvog pitanja
4. Ako bih išao s opcijom prenamjene zemljišta, koji su indikatori da ću zemljište uspješno i prenamijeniti
5. Postoji li striktna zona, u kojoj je moguće otvoriti kamp
6. Gdje mogu vidjeti vrstu i zonu pojedinog zemljišta, u katastru vidim samo namjenu

... toliko za sad, vjerojatno slijedi još pitanja, hvala :).

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 4 sati , SlackBladder je napisao:

Zemljište bi trebalo biti na samoj obali, a na njemu će biti recepcija i sanitarni čvor

Biti će tamo gdje je T3 zona određena prostornim planom (PP). Može biti u blizini mora, no isti PP propisuje kolika minimalna građevna čestica mora biti (npr. 3000 m2), koji se sadržaji (uglavnom samo zgrade sanitarnih i sličnih sadržaja) mogu graditi u toj zoni i koliko moraju biti udaljeni od obalne crte, a za ostalo uglavnom propisuju da unutar prostora kampa nije dozvoljena izgradnja čvrstih smještajnih objekata niti betonskih platformi za smještaj tipskih (montažnih) smještajnih jedinica. 

1. Građevinsko

2. T1-hoteli, T2-apartmani i vile, T3-kampovi

3. Eventualno poljoprivredno ako je u T3 zoni

4. Da je u građevinskom području i T3 zoni

5. T3

6. Prostornom planu JLS, posebno ako imaju donesen UPU za ugostiteljsko-turističku zonu gdje bi otvarali kamp. 

prije 4 sati , SlackBladder je napisao:

vjerojatno slijedi još pitanja

I vjerovatno ćete ih saznati u PP/UPU.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio matijakasner
      Pozdrav svima!
      Naime, paušalno bi iznajmio parcelu u registriranom kampu za smještaj mobilne kućice koju bi dalje iznajmljivao na tržištu. Kamp na takav dogovor pristaje i uredno mi izdaje račun za paušalni najam.
      Obrtnik sam, mobilnu kućicu bi uveo u obrt kao imovinu; na što moram paziti kod pružanja usluge iznamljivanja mobilne kućice, koju djelatnost doregistrirati u tom slučaju? MOgu li ja dalje iznajmljivati tu mobilnu ejedinicu ili moram biti registriran kao agencija?
      Već imam registriranu djelatnost po NKDu  68.20 iznajmljivanje i upravljanje vlastitim nekretninama ili nekretninama uzetim u zakup.  Je li to dovoljno? Mobilna kućica se ne tretira kao nekretnina, već kao pokretnina, ako se ne varam.
      Sjedište obrta je različito od mjesta kampa - da li u to okolnost na koju moram paziti prilikom izdavanja računa, nešto kao "izdvojeni pogon" ?

Hvala unaprijed.
    • objavio KarmaJePravda
      Radim kao konobar u jednom hotelu, radim za minimalac, te mi plaća uredno sjeda i sve štima. Imam prekovremenih sati (normalno za ugostiteljstvo, pogotovo konobare), no ti prekovremeni mi se ne plaćaju, kako sam znatiželjan, otišao sam tražiti po zakonima, te sam naletio na dokument zvan "Kolektivni ugovor ugostiteljstva", na njemu piše (čl. 32) jasno da se za prekovremeni rad povećava osnovna plaća 50% (koliko sam shvatio trebala bi se platiti satnica + 50% satnice), no meni se to ne plaća, na platnoj listi piše da se isplaćuje, no istu plaću dobijem svaki mjesec bez obzira na prekovremene. Isto tako piše da je najmanja plaća, znači za pomoćnog kuhara ili početnika minimalac + 36% minimalca, tako da me zanima krše li se tu nečija prava i je li to ilegalno?
    • objavio One
      Pozdrav sivma,
      imam pitanje u vezi zemljista koje planiram kupiti (oznaceno crvenom bojom 3075).
      Na zemljistu postoji ilegalan objekt koji se mora srusiti,
      u ZK nije upisan nikakav put i bio sam na zemljistu ima trag da netko povremeno prodje autom (trava zelena, ne vide se crte samo je blago ugazeno).

Sirina fronte je oko 18.5m , sveukupno oko 1800m2 .
      Na snimci se vidi ugazeniji trag, i oznacena crta.
      "cesta" ide skoro kroz polovicu zemljista, odnosno od lijevog ruba do samog traga ima 10m od 18.5. sto zapravo cini zemljiste beskorisnim.

Ono sto mene zanima je:
      Da li je to ucrtana cesta kroz zemljiste?
      Ako kupim zemljiste a nigdje to nije upisano, da li mogu traziti naknadu ili jednostavno se ograditi i nedopustiti prolaz?

Imate li koji prijedlog?

Hvala

• objavio vplecko
      Mamina prijateljica iz inozemstva koja u Novom Marofu ima zemljiste, koje glasi na nju ali na djevojacko prezime. Posto bi to nju vise kostalo da prebaci sve papire na sadasnje prezime, trazi da bi poklonila to zemljiste gradu ili drzavi.
      Kome se moze obratiti, koje su procedure i sl?
      Hvala unaprijed.
  • Online korisnici

• Napravi novi...