Jump to content

Preporučene objave

prije 20 sati , debil00 je napisao:

Nisam siguran jesam li razumio vas odgovor, znaci ako ne platim u roku 8 dana 2/3 sigurno mi dolazi nesto na adresu?

Koji je sadrzaj kuverte tocno, sto ce pisati?

Kako niste pravovremeno podmirili dug, tako oni sada raspolažu sa ovršnom ispravom. Ukoliko pokušaju naplatu preko Fine tj. ovrhom na novčanim sredstvima, tada će Vas Fina po primitku osnove za plaćanje, obavijestiti o zaprimljenoj osnovi za plaćanje i to na način da će Vam poslati poruku u Osobni korisnički pretinac preko e-Građanina. Nakon upisa osnove za plaćanje u Očevidnik, Fina će Vam otpremiti putem pošte primjerak zahtjeva za izravnu naplatu sa svim podacima o ispravi na temelju koje se provodi izravna naplata.

Međutim, ukoliko nemate aktivnih računa ili ukoliko nemate sredstava za naplatu duga, tada oni sa ovršnom ispravom mogu pokrenuti ovršni postupka preko suda na nekom drugom predmetu ovrhe, i u tom slučaju na adresu prebivališta dobivate rješenje o ovrsi.

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Iskupljenik
      Lijep pozdrav,
      Dogodio se i taj treći prekršaj. U periodu od 4 godine  sam kao punoljetnik  prekršio zakon 3 puta sa manjim količinama opojne droge. Zadnja kazna je, radi ponovljenog prekršaja, bila otprilike 3700 kn ( plus sud. troškovi). Čitajući prijašnje postove, nisam naletio na sličan slučaj pa me zanima što bih mogao očekivati. Radi se o 2,3 grama marihuane i nakon vaganja mi je uručen prekršajni nalog. Redoviti sam student, bez stalnih primanja i vrlo svjestan svojih postupaka i situacije u kojoj se nalazim. Čeka li me na suđenju neka od mjera liječenja i redovitog testiranja ili da očekujem maksimalnu kaznu kao pouku za život. I hoće li imati smisla  pokajanje i pokušaj uvjeravanja nadležnog tijela da je treći prekršaj stvarno promjenio moje stajalište o korištenju drogama.
      Molio bih vas da nekonstruktivne komentare ne pišete jer sam svjestan situacije u koju sam se doveo.
      Unaprijed hvala na korisnim informacijama!
    • objavio Zapad
      Prije nekih 8 mjeseci (23.2.2019.) sam uhvaćen s 0.6g marihuane i odmah dobio 2 uplatnice za plaćanje kazne.
      2 dana kasnije sam predao prigovor na Prekršajni nalog. U petak je stiglo rješenje od suda, gdje piše da su mi tri simpatične gospođe sa prekršajnog suda dodjelile kaznu od 5000kn plus sudski troškovi i u potpunosti odbile moj prigovor, iako mi je bio prvi prekršaj, iako je količina mala, iako se kajem i priznajem, iako su mi roditelji u teškoj financijskoj situaciji i iako se i dalje školujem. Gospođe su to učinile bez da su me zvale na sud, već su mi samo poslale rješenje.
      Moje pitanje je imam li se pravo dalje žaliti na odluku i kome(i ima li to smisla), koliko vremena imam da platim kaznu i postoji li neki razlog zašto su gospođe tako postupile, a ovdje stalno čitam da su blagi prema prvim prekršajima?
    • objavio Letalis
      Poštovani, zanima me kako je zakonom uređena prodaja rabljenih uređaja starih od mjesec dana do maksimalno godine dana. Radi se o skupim računalima i mobilnim telefonima. Dakle, kao fizička osoba imam u vlasništvu nekoliko računala. Vrijednosti pojedinog računala je oko 5000 eura, a smartphonea cca 4000 kuna. Svi uređaji zajedno u kunskoj protuvrijednosti vrijede oko 180.000,00 kuna. Pronašao sam tvrtku koja želi otkupiti dio uređaja. Moram li kod ovakve vrste prodaje platiti porez bilo koje vrste? Koliki je postotak tog poreza? Moram li izjavom dokazati poreznoj upravi da se radi o rabljenoj robi? Što ta izjava treba sadržavati? Pokušavao sam samostalno pronaći informacije, ali bezuspješno. Molim vas za pomoć. Hvala unaprijed.
    • objavio Vjeverica21
      Ako sam pogrijesila temu- isprika .
      Imala sam prekrsajni sud (pretucena sam).
      Ja i 2 protustranke dobile smo identične primjerke rješenja.
      I pise moj br osobne i OIB (kao i njihovo ali sto me to briga)
      Dali je sudac imao pravo napisati i dati u "druge ruke" moje te podatke tj protustrankama?
      Dali je to uobičajeno ili?
      Bojim se zloupotrebe ( razne registracije itd moze uciniti s mojim br osobne i OIB-om)
      Hvala
    • objavio Condor93
      Pozdrav svima,

imao sam manju prometnu nesreću sa samo materijalnom štetom.
      Prilikom izlaska sa parkinga sam se sudario s drugim vozilom. Ja sam skretao desno a vozilo je išlo ravno (iz smjera desno gdje ja skrećem).
      Ispred mene je bilo više vozilo pa sam ja prekasno učio vozilo s koji sam se sudario. Također je to vozilo sa pola širine ušlo u moju traku.
      Šteta : ogreban prednji branik cca 20*10cm na tom vozilu i manje kod mene.
      Uglavnom vozačica je inzistirala na pozivanju policije a ne riješavanju preko osiguranja te su oni su došli i napravili očevid. 
      Ja sam dobio od svog osiguranja poziv na pisanje izjave o prometnoj nesreći te sam to i obavio u svom osiguranju.
      Na policiji sam podigao zapisnik o prometnoj nesreći te na kraju piše da će protiv mene podnijeti Obavijest o počinjenom prekršaju zbog počinjenja prekršaja iz čl.43 st. 2 kaž. po čl. 43. st 3. ZSPC-a uz primjenu čl. 293 st 1. istog Zakona.
      Na internetu pod tim zakonom piše sljedeće:
      čl.43 st 2 i 3
      "
      2. RADNJE VOZILOM U PROMETU

Članak 43.
      (1) Vozač koji namjerava na cesti ili drugoj prometnoj površini obaviti neku radnju vozilom (uključiti se u promet, prestrojiti, odnosno mijenjati prometnu traku, pretjecati, obilaziti, zaustavljati se, skretati udesno ili ulijevo, okretati se polukružno, voziti unatrag i sl.) ne smije početi takvu radnju ako time dovodi u opasnost druge sudionike u prometu ili imovinu.
      (2) Prije započinjanja radnji iz stavka 1. ovoga članka, vozač je dužan uvjeriti se da to može učiniti bez opasnosti za druge sudionike u prometu ili imovinu, vodeći pritom računa o položaju vozila te o smjeru i brzini kretanja.
      (3) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.

čl. 293 čl.1
      3. POSEBNE ODREDBE O PREKRŠAJIMA

Članak 293.
      (1) Za prekršaje iz ovoga Zakona kojima je izazvana prometna nesreća samo s materijalnom štetom, kaznit će se počinitelj prekršaja novčanom kaznom propisanom za taj prekršaj uvećanom za iznos do 1.000,00 kuna.

* Zanima me u kojem ću roku otprilike ja dobiti tu Obavijest te kako (poštom)? Nemoram ići na policiju ii sud?
      U kojem roku se treba platiti te dvije kazne te može li se platiti 50% ili 2/3 kao što se neke kazne mogu platiti u roku par dana te koji je rok za plaćanje pri tom "popustu"?

Hvala unaprijed svima
      "
  • Online korisnici

• Napravi novi...