Jump to content

Alimentacija??


Maka1302

Preporučene objave

Poštovani,

Da li mi netko može dati odgovor?

Plaćam alimentaciju od kada je sud donio tu odluku uredno,no neki dan mi je bivša blokirala račun i traži da joj platim 19 alimentacija,stim da ja imam sve uplatnice!

E sad me zanima da li je to pokušaj prevare ili što,odvjetnik mi je preporučio da odem na državno odvjetništvo i prijavim je za pokušaj prevare?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Maka1302 je napisao:

E sad me zanima da li je to pokušaj prevare ili što,odvjetnik mi je preporučio da odem na državno odvjetništvo i prijavim je za pokušaj prevare?

Ova savjet Vam neće pomoći da odblokirate račun, a neće Vam ni pomoći da povratite eventualno neosnovano naplaćena novčana sredstva.

prije 12 sati , Maka1302 je napisao:

Plaćam alimentaciju od kada je sud donio tu odluku uredno,no neki dan mi je bivša blokirala račun i traži da joj platim 19 alimentacija,stim da ja imam sve uplatnice!

Ukoliko se radi o ovrsi putem Fine tj. ovrsi na svim računima, tada pođite do Fine i tražite informaciju temeljem koje ovršne isprave je provedena izravna naplata putem Fine. Za daljnji postupak pred sudom treba Vam potvrda o blokadi tj. stanje u Očevidniku Fine i kopija ovršne isprave temeljem koje ste blokirani.

Svoja prava jedino možete ostvariti u ovršnom postupku pred nadležnim sudom. Tu procedura ovisi o tome, je li prošlo više od 60 dana od blokade računa tj. jesu li novčana sredstva samo zaplijenjena ili su i prenesena itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Što točno kaže to rješenje?

Imajući u vidu okolnost da je tužiteljica u tužbi zatražila uzdržavanje za maloljetnu kćer u mjesečnom iznosu od 1.000,00 kuna,da je tuženik tijekom postupka iskazao da se on neprotivi zatraženom iznosu uzdržavanja,da taj iznos već doprinosi po privremenoj mjeri te da je taj isti zadnji iznos platio za mjesec siječanj 2018god,i sad mi u očevidniku stoji što mi je fina dala da nisam platio lani od 3 mjeseca 2018 do danas a uplatnice postoje da je uplaćeno sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Maka1302 je napisao:

uplatnice postoje da je uplaćeno sve

Ako ste sve podmirili sukladno ovršnoj ispravi, tada u roku od 60 dana računajući od dana predaje izravnog zahtjeva za provedbu ovrhe na Fini, trebate podnijeti nadležnom općinskom sudu prijedlog za proglašenje ovrhe nedopuštenom sukladno čl. 210. Ovršnog zakona. Možete podnijeti i prijedlog za odgodu ovrhe, ukoliko imate ispunjenje uvjete po čl. 65 Ovršnog zakona. Naravno, uz ove prijedloge podnosite dokaze za sve navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija