Jump to content

HRVI pomagajte!!!!!


anonimno

Preporučene objave

Ljut sam ko pas, evo me sad s vještačenja, vještak kaže ma nije tebi ništa i kuhari imaju 20%

Pa šta da radim, dragovoljac, hrvi 30% privremeno, ptsp od 94, ločem tabletine, gardijska brigada, prošao cijelu hrvatsku, samo što sam budala pa radim a nisam na bolovanju.

mogu li se žaliti kad mi stigne rješenje i tražiti da ide u ministarstvo???

što ako mi vještal ne prihvati žalbu...

ima li netko iskustva s tim, ispalit ću na živce, pardon, već jesam, dajte svjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polako. Sačekaj prvo riješenje, a onda ćeš vidjeti šta dalje. Svakako se imaš pravo žaliti ali trebao si ići na bolovanje i to barem 7-8 mjeseci biti na bolovanju iz razloga što bi se onda zaista moglo utvrditi da si radno nesposoban a ne sa posla pa u mirovinu. Ali šta je tu je. Sačekaj riješenje pa ćeš se žaliti ako budeš nezadovoljan. U međuvremenu nastavi se liječiti dalje jer imaš privremeno riješenje pa ćeš morati opet na komisiju.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma čovjek si i pol, ali više sam se ja iživcirao jer me otkantao ko balavca, ma i čistačice imaju 20%, kakva mirovina.... pa ima sreće da je dobro prošo

spominje i neki zakon od 1.7. ove godine ali nije završila o čem je

neg reci ako se žalim koji je postupak, dal idem kod nje ili se to rješava nekako drugčije

 

daj me smirite jer sam na rubu, ma one mene izjednačuje s čistačicom(nemem ništa protiv njih) , to je udarac kakav nisam doživio u životu :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Oni" ne gutaju nego gledaju papire iliti dokumentaciju, ratni put, i dali si se liječio prije rata, godine starosti i ostalo. Što više jaučeš i arlaučeš napravićeš si kontraefekat. Nemoj se ponižavati jer nećeš ionako ništa postići. Al evo ti što svi vještaci znaju: Prenešeno:

 

Dijagnozu posttraumatskog stresnog poremećaja (PTSP) često je vrlo teško postaviti s potpunom sigurnošću. Zbog komplicirane diferencijalne dijagnostike PTSP-a i činjenice da se dijagnoza bazira najviše na simptomima koje donose pacijenti, PTSP nije teško simulirati. Ako postoji "sekundarna dobit", tada je problem mnogo naglašeniji, što je osobito prisutno u vještačkim evaluacijama. Valjana psihijatrijska evaluacija PTSP-a zahtijeva detaljan pregled dotadašnje medicinske, socijalne i ratne dokumentacije ako je riječ o PTSP-u koji je posljedica rata, procjenu bolesnika (anamneza, psihički status, intervju, opservacija, psihološka obradba) i dijagnostičku klasifikaciju. Posttraumatski stresni poremećaj može biti izoliran ili u komorbiditetu s drugim psihijatrijskim poremećajima koji se također mogu simulirati. Cilj rada jest prikazati klinička zapažanja o ponašanju osoba koje simuliraju posttraumatski stresni poremećaj tijekom forenzičnih evaluacija.I bla,bla bla

 

 

:lazes:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to ti je jedna od osnova koje ovi vještaci kuže. Ali ajd da ti objasnim ukratko pa će ti biti jasnije: Da bi bio HRVI kao što sam ja magarac koji je bio dva puta ranjavan (dobio sam po lampi granatu (15.09.1991. kada smo napadali kasarnu u Osijeku "Milan StanivukoviĆ) od 120 milimetara i odletio skoro 8 metara u zrak sa vrlo ružnim eksplozivnim ozljedama ,samovoljno sam nakon 2 mjeseca nastavio raditi kao mlad i lud i htio sam zadržati svoj posao policajca pa sam nakon 2 mjeseca dobio (11.mjesec 1991) tri snajperska metka u leđa-lijevu stranu plećke pa sam opet samovoljno nakon 2 mjeseca nastavio raditi (bio na prvoj liniji obrane oko cijelog Osijeka i okolice). E vidiš tako sam ja izrešetan i rasturen ( da ne spominjem kakvih sam se šokova zaista nagledao) nastavio braniti da tako kažem ovu državu pa kakva je takva je dok mi se nije učinilo da sam nakon 28 godina staža dao svoje i da sam istrošen poslije onih ranjavanja (od kada sam odavno trebao biti u lijepoj mirovini) pa sam riješio s obzirom na svoja ranjavanja i PTSP na koji sam se žalio od 1997. godine (a i ostali pretpostavljam da biste imali PTSP Nakon 3 snajperska metka u leđa nakon granate koja je bila daleko zahebanija) itd. a ja nisam odmah nego sam pokušao raditi dok je išlo. Ja ne pričam svašta već otprilike znam tko traži mirovinu i zbog čega, a i prema njima pokušavam biti korektan u odgovorima Stoga nepristojne i uvredljive odgovore neću komentirati, a onaj tko želi svoj ću ratni pedigre kvalitetno argumentirati. Uostalom nije moja želja niti potreba da se ja ikome ispričavam jer koliko vidim malo ih je tu sa žestokim ratnim putem (čast onima koji ga imaju).

 

Pozdrav.

:amen: :amen: :amen: :amen: :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam osjećaj da te čovjek nije htio uvrijediti svojim

e svašta napriča,nego jednostavno ne prima sve

informacije koje si mu prenio.

Svoj ratni pedigre kako si sam rekao nisi dužan nikome argumentirati ,dosta je što pomažeš mnogima,a tko ima nešto protiv neka te ništa ni ne

pita.Uostalom ko ga beje.

Uvijek će biti ljudi koji su manje od nas dali,ali i onih

koji su dali više pa i život.

Ne daj se Mrljavac nego pomagaj sirotinji,

kako je moj djed govorio "uvijek pomozi čovjeku"

Bog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da bi trebalo stati na loptu jer ovo nigdje ne vodi, tu smo da bi jedan drugom pomogli a mrljavac je, priznat će te dao najviše korisnih informacija. o tome tko je gdje i kada bio za mene i nije od tolike važnosti jer ako sam ja bio u specijalnoj policiji ne znaći da je branitelj iz logistike koji je bio izvan bojišnice manje bitan, sjetite se i sami kad smo nakon borbenih akcija dobivali vodu i hranu itd.

nadam se da su me svi shvatili i da će sa nadalje pridržavati teme koja nam je svima od koristi. na kraju bi rekao da je žalosno da branitelji svoja prava traže preko chatova i foruma, bio sam sretan kad se počelo pričati o jedinstvenom registru hrvatskih branitelja jer sam smatrao da će to riješiti sva naša prava ali od toga ništa....

pozdrav od esada

i svim braniteljima puno sreće i zdravlja u nadolazečim blagdanima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac, ti si stvarno legenda nad legendama !

 

Ja am napisao da ne kužim više od 70 % . Ali stvarno ne kužime neke rečenice i to kao npr :

" diferencijalne dijagnostike PTSP-a "

"sekundarna dobit",

" vještačkim evaluacijama "

" psihijatrijska evaluacija "

" (anamneza, psihički status, intervju, opservacija, psihološka obradba) i dijagnostičku klasifikaciju . "

 

 

Mrljavac , nemoj se ljutiti, ali možda jesam malo glup ili nedovoljno naučan ali ne kužim te izreke koje sam naveo, odnosno citirao od tebe.

 

Inače i sam sam bivši pripadnik SJP-e i sadašnji djelatnik MUP-a koji se već dulje vrijeme liječi od PTSP-a. Već smo se i prije " čuli " na ovom forumu i puno sam toga korisnoga saznao od tebe i još jednom ti hvala.

Čak sam i ja dao na forum nekakav stari naputak od 1997 godine o prevođenju zvanja MUP-a u činove HV ( ono po starim zvanjima).

 

Nemoj se ljutiti , stvarno sam mislio ono što sam napisao da ne kužim, a što ču kada ne kužim, ne kužim ! Nisam mislio ništa loše, ne daj Bože !

 

A tko če kome pomoći ako nečemo mi jedni drugima na ovaj način , barem na ovaj način kada nas više nitko ne " .ebe " za ništa !

 

Pozdrav !

 

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

M ne ljutim se ja ni na koga, pogotovo ako netko ne kuži medicinsku dokumentaciju-ne kužim niti ja. To liječnici pišu individualno svakome i svašta. Ali ljutim se na one koji nisu bili u ratu, a odavno otišli u mirovinu ili sada pokušavaju dobiti braniteljsku mirovinu, a nisu bili 1 dan na bojišnici.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem i je današnjih ljudi koji tumaraju u ostvarivanju prava na mirovine HRVI taj što su oni prije ( čast stvarnim braniteljima ) pokupili mirovinu na lažni invaliditet i bacaju ljagu na svu braniteljsku populaciju i zato se javlja taj ludi javascript: justReturn()

javascript: justReturn()omjer civilno-vojno koji znatno umanjuje primanja. Tko može uopće odrediti granicu? Jedino ako se omjer utvrđuje na temelju stresa kroz koji se prolazi dok se ne steknu prava na HRVI. javascript: justReturn()

javascript: justReturn Inače prozdrav svima koji svojim angažmanom pomažete nama koji se ne snalaze u ostvarivanju prava.javascript: justReturn()

javascript: justReturn()

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto je mrljavac ljut na lažne invalide i branitelje, pa to su najobičniji lešinari koji i nisu svjesni svojih postupaka, ljudi jednostavno rečeno bez osječaja za ovu napačenu državu, jer da su ga imali bili bi zajedno sa nama u onom paklu.... ja osobno smatram da je za sve kriv zakon i vlada.

kakve su to gluposti da sa dva svjedoka dokažeš svoj status, ne sječam se nijedne postrojbe koja je imala tri vojnika a s druge strane "stradaju" pošteni branitelji kojima je hdz podijelio puške i bili na prvoj crti bojišnice. naravno kad su se dijelile puške nisu se vodile i evidencije i sad ti branitelji obilaze koje kakve foteljaše ne bi li dobili kakvu potvrdu.

inače te branitelje još zovu seoske straže.

ne znam kako bi to opisao, jednostavno jadno a sa druge strane gore navedeni lešinari su svoja prava ostvarili dok je rat još trajao bar za nas iz specijalne policije koji smo "čistili teren".

ne volim pisati ni spominjati o stvarima iz rata ali čovjek nekad jednostavno ne može izdržati a vidim mrljo da si i ti jednom puk'o pa si se malo ispraznio...

pozdrav svim branteljima ma gdje bili

esad :smilerockon: :smilerockon: :smilerockon: :smilerockon:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa šta vam je ljudi ja sam samo htio da mi netko kaže zašto se zako postupilo prema meni, pa nisam folirant. 94 imam prvu dijagnozu ptsp, i sve sam trpio kao magare ovih godina a sad kad više ne mogu izjednačuju me s kuharicama i sobaricama.

pa taj vještak nije ni pogledao moje papire

mene zanima pravna strana svega jel mogu opet na vještačenje, pa da LIJEPO POPRIČAM S VJEŠTAKOM, a ne da me prevesla kao ovaj put da sebi zaradi koji bod.

to mi treba pravni savjet što dalje jer nemislim odustati samo tako?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo zato i govorim jer čitajući sve ove postove pravi branitelji( ČAST IZNIMKAMA)nisu do sada ni ostvarili nikakva prava i sad se hvataju za onu posljednju slamku spasa od totalne propasti, jer vidješe i oni da ovo sve nije onako kako bi trebalo biti. Zakinuti smo svakako pa daj Bože da sve izguramo i ostanemo koliko- toliko pri pameti. Ne ljuti se jer i sam sam u istoj kaši da ne znam gdje mi je glava , a gdje ... Pozdrav.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija