Jump to content

Viđanje djeteta


gesaugen

Preporučene objave

Sud je odredio da bivša i ja imamo skrbništvo pola-pola no da malena živi kod nje a ja da imam viđanje svaki uto i čet od 16:30 do 20h i svaki drugi vikend od pet 16:30 do ned 20h

Bivša me sad maltretira da moram dolaziti po malu u 16:30 što mi je ravno nemogućem zbog posla i obično dođem oko 18-18:30

Da li sam dužan zakonski poštovati navedene termine viđanja (dakle da MORAM doći i provesti vrijeme kako je sudski određeno) i ako jesam, koje su posljedice ako to ne uspijevam učiniti?

 

Recimo bivša je sad iscenirala situaciju da je malu poslala u školu bez ključeva od kuće i sad mi javlja da se dogovorila s malom da me pričeka u školi dok ne dođem po nju. Poludio sam jer: 1. mala će biti bez ručka cijeli dan 2. obzirom da je mala kod nje, na ovaj način joj onemogućava da se vrati kući kada to mala želi

Što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , gesaugen je napisao:

Da li sam dužan zakonski poštovati navedene termine viđanja (dakle da MORAM doći i provesti vrijeme kako je sudski određeno) i ako jesam, koje su posljedice ako to ne uspijevam učiniti?

Naravno da ste dužni poštivati sudsku odluku. Ukoliko se ne možete dogovoriti da u pravilu umjesto u 16.30h dolazite u 18.30h, onda trebate tražiti izmjenu sudske odluke u tom pogledu. Zapravo, u postupku ste to već trebali napomenuti, pa do ovakve neprovedive sudske odluke ne bi ni došlo.

prije 1 sat , gesaugen je napisao:

2. obzirom da je mala kod nje, na ovaj način joj onemogućava da se vrati kući kada to mala želi

Dijete ne odlučuje kada želi kući već morate i ovdje poštivati odluku suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Naravno da ste dužni poštivati sudsku odluku. Ukoliko se ne možete dogovoriti da u pravilu umjesto u 16.30h dolazite u 18.30h, onda trebate tražiti izmjenu sudske odluke u tom pogledu. Zapravo, u postupku ste to već trebali napomenuti, pa do ovakve neprovedive sudske odluke ne bi ni došlo.

Nisam razmišljao da će mi bivša pakostiti na taj način da će maltretirati malu radeći joj nemoguće situacije koje ću ja morati krpati...

Pretpostavljam da se sa sudskom odlukom mora i bivša složiti a to sigurno neće ići jer joj je ovo palo ko sjekir au med da me maltretira i nema šanse da će se toga odreći, dapače, počela bi trubiti na sva zvona kako se odbijam baviti s malom jer joj je cilj isforsirati situaciju da dobije potpuno skrbništvo

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Dijete ne odlučuje kada želi kući već morate i ovdje poštivati odluku suda.

Maloj završava škola u 13h i prošla dva tjedna je to izgledalo da bi ona došla doma kod bivše i čekala me doma dok ne dođem, dakle bila bi sama od cca 13:30 do 18:30 (odnosno do 16:30 ako ću dolaziti po nju tada)

uređeno: od gesaugen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , gesaugen je napisao:

Pretpostavljam da se sa sudskom odlukom mora i bivša složiti a to sigurno neće ići

Vi u postupku iznesete svoje razloge i pri tome ih argumentirate, a sud je taj koji donosi konačnu odluku upravo na temelju Vašim iskaza i dokaza. Bivša se ne mora slagati sa sudskom odlukom, ali mora postupati po njoj.

prije 3 sati , gesaugen je napisao:

Maloj završava škola u 13h i prošla dva tjedna je to izgledalo da bi ona došla doma kod bivše i čekala me doma dok ne dođem, dakle bila bi sama od cca 13:30 do 18:30 (odnosno do 16:30 ako ću dolaziti po nju tada)

Tako neka bude i od sada tj. ukažite bivšoj da poštuje odluku vezano za preuzimanje, a sat da ćete sudski urediti sukladno svojim mogućnostima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo priča se nastavlja: jučer me prijavila policiji jer sam kćer uzeo prerano. Naime obzirom da mi je 16:30 skroz nepraktično, dogovorio sam se s kćeri da ću doći po nju ranije obzirom da bivša ionako radi do 17h. Kćer ima 10 godina, bistra je i samostalna. Ono što nisam znao je da je bivša dala jedini ključ kćeri kako bi se kćer mogla vratiti iz škole (jer su kćerin ključ izgubile i sad izmišlja ne znam kakvu proceduru za izradu novog ključa). Sve u svemu, došao sam po kćer sat vremena ranije i odveo ju kod sebe na posao. U 16:00 zove bivša da gdje je kćer, da ona ne može ući u kuću jer su kod kćeri ključevi. Rekao sam joj da je kćer samnom, da nisam znao da joj treba predati ključeve i da neka se nađemo na pola puta, na trgu pa ću joj dati ključeve a mi idemo svojim putem. Ali ne, ova je poludila i krenula tjerat inat i da neka izvolim joj donijeti ključeve skroz iznad Britanca u brdo. Pokušavao sam ju smiriti i objasniti da mi to nikako ne paše, da ćemo zakasniti kćer i ja na jedan dogovor jer će mi trebati preko sat vremena da dođem do nje i nazad kroz gužvu u 16h ali ne, to joj je samo dalo motiv da mi prkosi još i jače pa se krenula prijetiti da će me prijaviti policiji za otmicu djeteta. Ma reko zovi... a kćer pokupi u 20h na mojoj adresi prema sudskoj odluci

I otišla je na policiju i podnijela prijavu protiv mene. Eto sad čekam što će biti...

Savijet što da radim jer sudeći po dosadašnjem iskustvu, to će izgledati tako da će policija "samo postupati po službenoj dužnosti" i podnijeti prijavu protiv mene i prepustiti sudu da nek se bakće a sud će "samo postupati po činjenicama" i osuditi me jer eto uistinu jesam preuzeo kćer prije dogovorenog vremena

uređeno: od gesaugen
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija