Jump to content

Suvlasništvo


MARČICA

Preporučene objave

Majka i ja suvlasnice smo kuće koju smo kupile prije 15 godina...ja sam dizala kredite i ostalo...nakon udaje sa suprugom sam odlučila otići živjeti u njegov stan i to je trajalo 9 godina dok se oboje nismo teško razboljeli i u stanu na 5 katu bez lifta bilo je nemoguće više živjeti...ponudila sam majki stan u zamjenu za njenu polovicu kuće, nudila joj da joj kupim garsonjeru u prizemlju,, manju kuću, da je isplatim za njezin dio, odnosno da ona isplati mene za moju polovicu dijela po nekoj simboličnoj cijeni u narednih 8 godina...nisam toliko bogata da bi se odrekla svog dijela i poklonila...da prodamo kuću i podijelimo novac takodjer ne pristaje...

Kako na ništa nije pristala, suprug i ja smo u međuvremenu uselili u kuću.. problem je u kući što je grafema za jednu obitelj i ne može se etažirati...podijeliti...

S majkom je pakao živjeti, onemogućava nam pristup u kuhinju, zaključava, što god kupimo od namještaja pravi urnebes, režije neće ništa više da plaća...garažu si je prisvojila iako auta nema, a naš auto stoji vani...

Molim pomoć na koji način riješiti situaciju... hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino sudskim postupkom razvrgnuća suvlasništva - dok god ste suvlasnice u jednakim dijelovima, ona ima jednako pravo koristiti kuću kao i Vi. Dakle, u izvanparničnom postupku razvrgnuća će se ili dogoditi isplata jedne ili druge strane, prodaja i podjela novca, i to bez mogućnosti majke da se tom postupku protivi, odnosno da na isti ne pristane. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija